Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka klasy1A

Wycieczka klasy1A

TRASA:  WROCŁAW-KUDOWA ZDRÓJ-REZERWAT BŁĘDNE SKAŁY-SZCZELINIEC WIELKI-ZŁOTY STOK

W dniach 9-11 czerwca 2021 klasa 1a, z wychowawczynią, p.Mirosławą Podgórską, wybrała się na wycieczkę w okolice pięknych Gór Stołowych. W czwartek rano wyjechaliśmy z Zamościa i w godzinach popołudniowych znaleźliśmy się we Wrocławiu. Zwiedziliśmy tam wspaniałą Starówkę i spotkaliśmy ponad 50 malutkich krasnali. Następnie ruszyliśmy w dalszą trasę i po 2 godzinach zatrzymaliśmy się w uzdrowiskowym mieście zaraz przy granicy z Czechami – Kudowa-Zdrój.

W piątek rano wybraliśmy się do skalnego labiryntu, czyli Błędnych Skał, a następnie weszliśmy na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Plany chciał nam przekreślić deszcz, ale nie powstrzymało nas to. Po powrocie do hotelu część z nas odpoczywała na basenie hotelowym, a pozostali  zwiedzali Kudowę. W piątek odwiedziliśmy kopalnię złota Złoty Stok. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat kopalni i wydobywania w niej złota.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i pozwoliła nam się zintegrować i zregenerować. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i każdemu polecamy wyprawę w ten piękny zakatek naszego kraju.

Dziękujemy opiekunom, p.Pawłowi Kozakowi i p.Przemysławowi Mazurkowi za to, że zechcieli nam towarzyszyć oraz biuru turystycznemu za wspaniałą organizację, ciekawy plan zwiedzania i możliwość wypoczynku w  4-gwiazdkowym hotelu  ze spa i basenem.

Julia Chałupczak, 1a

Data dodania: 2021-06-14 17:34:33
Data edycji: 2021-06-14 19:50:01
Ilość wyświetleń: 438

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe
Więcej informacji

Kalendarz

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły
Więcej informacji

Współpracujemy z

"Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce"

Cyprian Kamil Norwid
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook