Czcionka:

Kontrast:

Wycieczka klasy1A

TRASA:  WROCŁAW-KUDOWA ZDRÓJ-REZERWAT BŁĘDNE SKAŁY-SZCZELINIEC WIELKI-ZŁOTY STOK

W dniach 9-11 czerwca 2021 klasa 1a, z wychowawczynią, p.Mirosławą Podgórską, wybrała się na wycieczkę w okolice pięknych Gór Stołowych. W czwartek rano wyjechaliśmy z Zamościa i w godzinach popołudniowych znaleźliśmy się we Wrocławiu. Zwiedziliśmy tam wspaniałą Starówkę i spotkaliśmy ponad 50 malutkich krasnali. Następnie ruszyliśmy w dalszą trasę i po 2 godzinach zatrzymaliśmy się w uzdrowiskowym mieście zaraz przy granicy z Czechami – Kudowa-Zdrój.

W piątek rano wybraliśmy się do skalnego labiryntu, czyli Błędnych Skał, a następnie weszliśmy na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Plany chciał nam przekreślić deszcz, ale nie powstrzymało nas to. Po powrocie do hotelu część z nas odpoczywała na basenie hotelowym, a pozostali  zwiedzali Kudowę. W piątek odwiedziliśmy kopalnię złota Złoty Stok. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat kopalni i wydobywania w niej złota.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i pozwoliła nam się zintegrować i zregenerować. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i każdemu polecamy wyprawę w ten piękny zakatek naszego kraju.

Dziękujemy opiekunom, p.Pawłowi Kozakowi i p.Przemysławowi Mazurkowi za to, że zechcieli nam towarzyszyć oraz biuru turystycznemu za wspaniałą organizację, ciekawy plan zwiedzania i możliwość wypoczynku w  4-gwiazdkowym hotelu  ze spa i basenem.

Julia Chałupczak, 1a

Data dodania: 2021-06-14 17:34:33
Data edycji: 2021-06-14 19:50:01

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły