• III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu zostało utworzone w 1995 roku.
  • Absolwenci III Liceum corocznie uzyskują na maturze 100% zdawalności.
  • Szkoła od wielu lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskała zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła” w Rankingu Perspektyw.
  • III Liceum wykształciło 103 olimpijczyków, w tym 19 laureatów i 84 finalistów olimpiad centralnych.
  • Wysokie wyniki egzaminów maturalnych zdecydowały o tym, że absolwenci III Liceum studiują na renomowanych uczelniach w Polsce i za granicą.
  • III Liceum organizuje dodatkowe zajęcia przygotowujące uczniów klas I – IV do obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki, języka polskiego i języka obcego.
  • III Liceum przygotowuje zainteresowanych uczniów do olimpiad przedmiotowych.
  • III Liceum w ramach współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie prowadzi kursy przygotowujące kandydatów do studiów na kierunkach technicznych.
  • Szkoła współpracuje z UMCS w Lublinie i z Wyższą Szkołą Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. W ramach tej współpracy organizowane są dla naszych uczniów koła naukowe, wykłady, konkursy.
  • III Liceum osiąga sukcesy sportowe na szczeblu regionalnym i wojewódzkim, szczególnie w grach zespołowych dziewcząt i chłopców: piłce siatkowej, piłce ręcznej, koszykówce, piłce nożnej, tenisie stołowym oraz w pływaniu, (w ostatnim rankingu zajęło 4 miejsce w rywalizacji sportowej szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego).
  • Przy szkole działa UKS, który organizuje zajęcia sportowe dla uczniów oraz letnie i zimowe obozy sportowo-rekreacyjne (nauka pływania, nauka jazdy na nartach).
  • III Liceum bierze udział w projektach międzynarodowych: „DemEUcracy for All” współpracując ze szkołami z Portugalii, Francji, Serbii, Danii oraz "Telef-on czy telef-off?" we współpracy z dwiema szkołami włoskimi.
  • III Liceum funduje stypendia motywacyjne dla najzdolniejszych uczniów za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe, uczniowie mogą się również ubiegać o stypendia socjalne.
  • W III Liceum działa Szkolny Klub Wolontariatu, uczniowie redagują gazetkę Vers Libre, prowadzą szkolnego bloga Post Scriptum, udzielają się w szkolnym radiowęźle.
  • Szkolna biblioteka posiada bogaty i atrakcyjny księgozbiór popularnonaukowy i beletrystyczny, systematycznie aktualizowany o najnowsze pozycje wydawnicze.
  • III Liceum dysponuje dobrą bazą sportową, z nowoczesną salą gimnastyczną, siłownią, sauną, salą do gimnastyki korekcyjnej, szatniami.
  • W szkole funkcjonuje stołówka oraz kawiarenka dla uczniów.
  • Szkoła zapewnia opiekę medyczną i stomatologiczną.
  • III Liceum zapewnia opiekę pedagogiczną i psychologiczną.
  • W III Liceum lekcje trwają od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.
Data dodania: 2021-04-17 11:49:12
Data edycji: 2023-09-01 16:31:20