Wycieczka klasy 3A i 3D

Cóż to były za trzy intensywne dni! Klasa 3A i 3D podczas wycieczki (7-9.11) przeszła ponad pięćdziesiąt tysięcy kroków.

Pierwszego dnia uczniowie mieli przyjemność przejść się po trasie turystycznej w „Kopalni Soli” w Wieliczce . Zaraz po tym nasi wycieczkowicze udali się do Muzeum Narodowego w Krakowie! Podziwiali tam obrazy między innymi: Olgi Boznańskiej, Józefa Mehoffera czy Stanisława Ignacego Witkiewicza, i nie tylko.

Dnia drugiego nasi trzecioklasiści zajęli się zwiedzaniem zabytków Krakowa! Zaczynając od Starego Miasta, gdzie zobaczyli sukiennice, budynek muzeum UJ i przepiękną Bazylikę Mariacką. Udało się również odsłuchać hejnału mariackiego! Chwilę później udali się szukać króla na Wawelu! Mimo iż króla nikt nie znalazł, dziewczęta z klas trzecich postanowiły rozgościć się na dziedzińcu, tańcząc każdemu znaną „Belgijkę”! Uczniowie odwiedzili również pisarzy pochowanych na „Skałce”. Zwiedzanie zakończyli, zwiedzając krakowski Kazimierz. Mimo iż złapał ich deszcz, nie przeszkodził on w poznaniu krakowskich rówieśników.

Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili „Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau”, które poruszyło nawet najtwardsze serca. Jednogłośnie stwierdzili, że jest to miejsce, które powinien zobaczyć każdy! Należy również wspomnieć o najlepszej kadrze pedagogicznej według uczniów! Prof. Kordyaczna, Choroś i Kordyaczny, w każdym aspekcie spełnili swoje zadanie, dodając ciekawostki od siebie oraz dbając o cudowną atmosferę. To była niezapomniana wycieczka!

Tekst- Karolina Gawliczek

Data dodania: 2023-11-14 00:12:59