Wycieczka klas drugich do Warszawy

W dniu 17 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły klasy: 2A, 2C, 2F oraz 2G. Naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Powstania Warszawskiego. To tam poznaliśmy życie codzienne mieszkańców Warszawy w czasie okupacji, ich bohaterstwo i poświęcenie. Mogliśmy zobaczyć autentyczne artefakty, zdjęcia, filmy i interaktywne wystawy, które pomagają zrozumieć i docenić to, co było ważnym wydarzeniem w historii Polski. Muzeum Powstania Warszawskiego to poruszające i edukacyjne miejsce, które warto odwiedzić, aby lepiej poznać historię naszego kraju.

Następnie udaliśmy się do Teatru Współczesnego, w którym podziwialiśmy spektakl pt.,,A komórka dzwoni’’ otwierający się na niezwykłe metafizyczne zagadki. Telefon komórkowy jest pokazywany jako połączenie świata żywych i świata zmarłych. Dzięki wizycie w teatrze mogliśmy również zobaczyć profesjonalne wystąpienie aktorów. Wystawiona sztuka była nieprzewidywalna, zaskakująca, wzbudziła w nas emocje oraz skłoniła do refleksji. Po całym udanym i pełnym radości dniu zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Milena Nizioł

Data dodania: 2023-11-25 10:23:00