Czcionka:

Kontrast:

Wirtualna wizyta w obozie Auschwitz-Birkenau

29 kwietnia klasa Id, wraz z wychowawczynią panią Beatą Pisarczyk-Zabiciel, uczestniczyła w wizycie studyjnej oraz w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Auschwitz-Birkenau. Niezwykle ciekawe spotkanie podzielone było na dwie części: podczas pierwszej odbyliśmy wirtualną wycieczkę po obozach zagłady Auschwitz i Birkenau, w drugiej pracowaliśmy w grupach nad wylosowanymi fragmentami listów więźniów obozu. Poznaliśmy wiele ważnych szczegółów z życia więźniów, a także mogliśmy sobie uświadomić, z jakimi trudnościami musieli mierzyć się ludzie podczas II wojny światowej. Wszystkim bardzo podobała się zarówno pierwsza, jak i druga część zajęć. Temat był niezwykle interesujący, a spotkanie z historią poprzez wirtualną wycieczkę okazało się dużym przeżyciem. Liczymy na to, że w niedługim czasie uda nam się odwiedzić Auschwitz  na żywo, aby jeszcze lepiej zrozumieć wagę tamtych wydarzeń.

Tekst: Mateusz Traczuk, klasa Id

Data dodania: 2021-05-02 23:42:15
Data edycji: 2021-05-04 19:37:29

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły