Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uczniowie III LO uczcili pamięć Dantego

Uczniowie III LO uczcili pamięć Dantego

W tym roku Dzień Dantego miał szczególną rangę, ponieważ jest to 700. rocznica śmierci poety. Obchodom patronują Ambasada Włoska i Wydział Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

25 marca na wielkiej gali „Boską Komedię” Dantego recytowali aktorzy  politycy. My też włączyliśmy się w tę akcję. Uczniowie III Liceum, pod kierunkiem pani Dagmary Kozik, nagrali i wysłali do ambasady film,  z własną interpretacją fragmentu tego wielkiego dzieła – Pieśni XX z części „Raj”.

 

Ambasada Włoch, w roku szkolnym 2020/2021, udzieliła wsparcia naszej szkole, aby uczniowie uczący się tego języka mogli poszerzać swoją wiedzę także o elementy kultury i sztuki tego kraju. Właśnie w ramach tego projektu, do programu nauczania języka włoskiego zostały włączone  elementy „Lectura Dantis”, a klasa 2dp tworzy prezentacje polsko-włoskie pod roboczym tytułem „Chi vuol essere lieto, sia…” (cytat z poematu „Bachus i Ariadna”  Wawrzyńca Medyceusza) . Na zakończenie projektu odbędzie się konkurs prezentacji stworzonych przez uczniów.  Nauczyciele współpracujący przy tym projekcie to pani Dagmara Kozik, pan Zbyszek Kordyaczny i pani Ania Marmur.

 

Data dodania: 2021-04-13 23:16:32
Data edycji: 2021-04-13 23:36:07
Ilość wyświetleń: 370

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe
Więcej informacji

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły
Więcej informacji

Sport w szkole

Wejdź i zobacz więcej
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy z

"Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce"

Cyprian Kamil Norwid
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook