Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uczniowie III LO uczcili pamięć Dantego

Uczniowie III LO uczcili pamięć Dantego

W tym roku Dzień Dantego miał szczególną rangę, ponieważ jest to 700. rocznica śmierci poety. Obchodom patronują Ambasada Włoska i Wydział Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

25 marca na wielkiej gali „Boską Komedię” Dantego recytowali aktorzy  politycy. My też włączyliśmy się w tę akcję. Uczniowie III Liceum, pod kierunkiem pani Dagmary Kozik, nagrali i wysłali do ambasady film,  z własną interpretacją fragmentu tego wielkiego dzieła – Pieśni XX z części „Raj”.

 

Ambasada Włoch, w roku szkolnym 2020/2021, udzieliła wsparcia naszej szkole, aby uczniowie uczący się tego języka mogli poszerzać swoją wiedzę także o elementy kultury i sztuki tego kraju. Właśnie w ramach tego projektu, do programu nauczania języka włoskiego zostały włączone  elementy „Lectura Dantis”, a klasa 2dp tworzy prezentacje polsko-włoskie pod roboczym tytułem „Chi vuol essere lieto, sia…” (cytat z poematu „Bachus i Ariadna”  Wawrzyńca Medyceusza) . Na zakończenie projektu odbędzie się konkurs prezentacji stworzonych przez uczniów.  Nauczyciele współpracujący przy tym projekcie to pani Dagmara Kozik, pan Zbyszek Kordyaczny i pani Ania Marmur.

 

Data dodania: 2021-04-13 23:16:32
Data edycji: 2021-04-13 23:36:07
Ilość wyświetleń: 256

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe
Więcej informacji

Kalendarz

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły
Więcej informacji

Współpracujemy z

"Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce"

Cyprian Kamil Norwid
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook