Święta w Wielkiej Brytanii – kolejny projekt klasy lingwistycznej w naszej szkole

Dnia 21 grudnia 2022 roku klasa 2c (lingwistyczna) pod opieką pani Iwony Grandy zrealizowała projekt dotyczący obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. Projekt był dedykowany klasom lingwistycznym oraz humanistycznym i rozpoczął się od prezentacji tradycji, zwyczajów, potraw i licznych ciekawostek związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w całym Zjednoczonym Królestwie.

Druga prezentacja dedykowana była wyjątkowej tradycji obchodzenia Świąt przez Królową Elżbietę II i Brytyjską Rodzinę Królewską.

Podczas trwania projektu prowadzona była też sprzedaż ciasteczek świątecznych, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Całości dopełniły świąteczne piosenki śpiewane przez uczestników wydarzenia. Cały projekt niewątpliwie pozwolił wszystkim zgłębić kulturę Zjednoczonego Królestwa i wzbogacić słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Data dodania: 2023-01-08 22:49:53
Data edycji: 2023-01-08 23:05:48