Czcionka:

Kontrast:

Spotkanie w szkole ASEA w Barreiro, Portugal

Od 27.03 - 03.04.2022 mięliśmy gościć wszystkich uczestników projektu "DemEUcracy for All" w naszej szkole w Polsce. Jednak w wyniku wojny na Ukrainie, niebezpieczeństw z tym związanych oraz trudności z zakwaterowaniem w wyniku ogromnej fali uchodźców, to my jesteśmy w szkole ASEA w Barreiro, Portugal. Jest to miasto sąsiadujące z Lizbona, gdzie mieszkamy.

Do Portugalii oprócz nas przyjechali partnerzy z Danii i Serbii i wspólnie z uczniami ze szkoły portugalskiej wykonujemy liczne zadania. Niestety, w wyniku pandemii, nie mogli tu dotrzeć uczestnicy z Włoch.

Kolejny raz (po spotkaniu w Danii) jest to bardzo udane wydarzenie. Uczniowie z rożnych szkol świetnie dogadują sie miedzy sobą, a przy tym wszyscy zdobywają nowe doświadczenia.

W ramach spotkania odbyły sie debaty na temat praw człowieka i problemów zawartych w filmach, z którymi zapoznaliśmy się wcześniej.

Szczegóły spotkania wraz z filmem przedstawimy po naszym powrocie.

Data dodania: 2022-04-01 11:59:34
Data edycji: 2022-04-01 12:00:14

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły