Spotkania z historią

1 czerwca 2021 roku klasa 2dP oraz klasa 2dG wzięły udział w debacie historycznej na temat Polski w 20-leciu międzywojennym. Debata została poprowadzona przez profesorów: Marka Siomę i Roberta Litwińskiego z Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Jarosława Kłaczkowa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzący dyskutowali na temat dysproporcji międzydzielnicowych, które występowały w ówczesnej Polsce, opowiedzieli jakie konsekwencje niosło za sobą występowanie wielu walut w jednym czasie oraz z jakimi trudnościami musiało się mierzyć przez to społeczeństwo polskie. Ostatnim, a zarazem bardzo ciekawym tematem był czas wolny i przyjemności II RP, to w jaki sposób Polacy spędzali swój czas wolny, dokąd wyjeżdżali na wakacje i jak wyglądały ich podróże. Tematy debaty były niezwykle interesujące, a wiedza przekazana naszym uczniom z pewnością zostanie wykorzystana.

Opiekę merytoryczną sprawowali nauczyciele historii: Zbigniew Kordyaczny i Janusz Korga

Opracowała: Patrycja Rybińska, klasa 2dP

Data dodania: 2021-06-06 15:02:23