Ślubowanie klas pierwszych 2023

18 września 2023 r., te datę na długo zapamiętają uczniowie klas pierwszych, którzy tego dnia, uroczyście zostali przyjęci w poczet społeczności III Liceum.
O godzinie 8:00 w Katedrze Zamojskiej odbyła się inauguracyjna Msza Święta w intencji uczniów naszej szkoły, a w szczególności w intencji klas pierwszych. Po powrocie, w murach szkoły, miała miejsce uroczystość przekazania, przez pana dyrektora Antoniego Szostka, sztandaru szkoły nowo powołanym członkom szkolnego pocztu sztandarowego. Cały poprzedni rok poczet tworzyli: Amelia Nowosad, Natalia Wyszkowska i Przemysław Nożyński, obecnie ich obowiązki przejęli: Julia Krukowska, Gabriela Gardziel i Dawid Cyprys. Przewodnicząca samorządu szkolnego odczytała słowa Roty, a przewodniczący klas pierwszych, w imieniu swoich zespołów, ślubowali na sztandar. Po czym zgodnie z tradycją szkoły pani dyrektor Iwona Dusznik-Ilczuk i pan dyrektor Tomasz Czerwonka pasowali poszczególnych uczniów na pełnoprawnych licealistów. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzisiejsze emocje i ciepłe słowa wygłoszone przez dyrekcję, starszą koleżankę - przewodniczącą samorządu uczniowskiego Karolinę Fugiel, a także przedstawicielkę klas pierwszych Natalię Kułaj.
Po części oficjalnej nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili klasy do współzawodnictwa sportowego.

Data dodania: 2023-09-18 22:39:44
Data edycji: 2023-09-19 12:19:48