Projekt społeczny Well Digested w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Jesteśmy grupą siedmiu dziewczyn z klasy 2e i stworzyłyśmy projekt społeczny Well Digested w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Powszechne bagatelizowanie podstawowych symptomów chorobowych układu pokarmowego oraz brak świadomości innych o chorobach Leśniowskiego Crohna, celiakii i refluksu żołądka, było tym co skłoniło nas do utworzenia projektu o tematyce zdrowotnej. Jednym z naszych głównych celów było przeprowadzenie wywiadów z osobami chorymi i specjalistami, które posłużyły nam podczas naszych prelekcji w trzech zamojskich szkołach podstawowych i pięciu ponadpodstawowych. Kolejnym sposobem przekazu informacji są nasze media społecznościowe, na których regularnie dzielimy się zdobytą wiedzą w przystępny i czytelny sposób. Ostatnią inicjatywą projektu był kiermasz wypieków zorganizowany w naszym liceum 8 marca. Zebrane środki w formie darowizny planujemy przekazać na organizacje wspomagające osoby cierpiące na celiakię oraz chorobę Crohna. Mamy nadzieję, że nasz projekt zwiększy świadomość zarówno młodych, jak i dorosłych w kwestiach profilaktyki oraz wybranych przez nas chorób układu pokarmowego.

Data dodania: 2023-03-20 19:18:11
Data edycji: 2023-03-20 19:32:34