Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Projekt Erasmus+ „DemEUcracy for All”mobilność w Polsce

W dniach 13-17.03.2023 odbyła się ostatnia mobilność projektu Erasmus+ „DemEUcracy for All”. Tym razem w Polsce. Uczniowie i nauczyciele III LO gościli czterdziestu jeden przedstawicieli szkół z Danii, Portugalii, Serbii i Włoch.

W ciągu pierwszych trzech dni zagraniczni partnerzy przebywali w Zamościu, po czym wszyscy pojechaliśmy do Aushwitz, Krakowa i Wieliczki.

Było to niezwykle udane wydarzenie. Wszystkie podejmowane aktywności odbyły się bardzo sprawnie, począwszy od zapoznania. Nawet nasz narodowy polonez wyszedł pięknie, a szkolny zespół muzyczny „SingaLo” przyczynił się do wspaniałej atmosfery muzycznej: śpiewom i tańcom nie było końca, również wśród nauczycieli.

Wizyta w obozie koncentracyjnym w Aushwitz była ogromnym przeżyciem. Nie spodziewano się aż tak trudnej prawdy wojennej. Kraków – zdumiewający, zwłaszcza w pięknym słońcu, które towarzyszyło nam podczas całej mobilności. Wieliczka okazała się czymś zupełnie nowym i nieoczekiwanym.

Nasi goście poznali polskie potrawy i zwyczaje, jak również sporo naszej historii. Zachwycili się Zamościemi, jak twierdzili, „odczarowali” swoje wyobrażenie o Polsce. Wszyscy byli zachwyceni i czuli się wyśmienicie.

Niestety, tydzień przeszedł szybko i skoro była to już ostatnia mobilność w ramach projektu „DemEUcracy for All”, trudno było się rozstać.Pojawiły się też łzy. Może trzeba pomyśleć o kolejnym projekcie?

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z uczestnikami projektu w radiu ESKA

Renata Ochniowska

Data dodania: 2023-03-26 21:27:25