Nasz projekt nagrodzony przez Organizację Państw Iberoamerykańskich

Projekt Erasmus+ DemEUcracy for ALL zastał nagrodzony Oscarem Arnulfo Romero za nauczanie praw człowieka, przez OEI – Organizację Państw Iberoamerykańskich.

W dniach 26 i 27 września Agrupamento de Escolas de Santo Adnre (nasz partner z Portugalii) była reprezentowana w Santiago w Chile na IV Iberoamerykańskim Seminarium Praw Człowieka, gdzie przedstawiciele szesnastu krajów Ameryki Łacińskiej, Portugalii i Hiszpanii zaprezentowali dobre praktyki wypracowane w swoich instytucjach do edukacji na rzecz praw człowieka.

Projekt, który jest realizowany w AESA w latach 2020-2023, we współpracy ze szkołami we Francji, Włoszech, Polsce, Danii i Serbii, umożliwił promowanie podstawowych wartości demokratycznych, takich jak wolność, integracja, akceptacja innych i szacunek dla odmienności. Uprzywilejowaliśmy podejście interdyscyplinarne i artykulację wertykalną, a prace opracowywane są wspólnie przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i średnich.

Rozwój działań projektowych z udziałem młodych ludzi z kilku krajów europejskich, a także młodych ludzi z wadami słuchu, pozwolił na otwarcie umysłów uczestniczących uczniów, którzy uświadomili sobie, że wszyscy możemy być inni, jednak wszyscy jesteśmy ludźmi i zasługujemy na taki sam szacunek.

Data dodania: 2022-11-02 21:14:59
Data edycji: 2023-02-20 17:42:21