Czcionka:

Kontrast:

Narodowe Czytanie w naszej szkole

Od 2012 roku w naszym kraju organizowana jest akcja  pod nazwą Narodowe Czytanie, która jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała uczestnikom dramat „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W dniu 6 września 2021 roku uczniowie klas 3dP oraz 3fP wraz z nauczycielami wzięli udział w tej inicjatywie. Po wysłuchaniu  tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji i krótkiego wprowadzenia w klimat utworu uczestnicy wcielili się w postacie bohaterów owego dramatu. W wydarzeniu oprócz uczniów wymienionych klas wziął udział pan wicedyrektor – Marcin Czerwonka, wcielając się w postać rozpustnego Zbyszka, oraz, główna inicjatorka tego przedsięwzięcia w naszej szkole, pani profesor Małgorzata Mroczek jako Aniela Dulska. Odegrane role wzbudziły entuzjazm i żywą reakcję wśród zgromadzonej publiczności uczniowskiej.

O wyjątkową atmosferę zadbała zaś uczennica klasy 3 dP Jagoda Piwińska, która przygotowała oprawę muzyczną.

Liczymy na to, że w przyszłym roku ponownie nasza szkoła weźmie udział w promowaniu kampanii zachęcającej do czytania.

Patrycja Rybińska, klasa 3 dP

Data dodania: 2021-09-10 07:41:51
Data edycji: 2021-09-10 07:53:13

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły