Młodzież w Serbii - mobilność w projekcie Erasmus+ „DEMEUCRACY FOR All”.

W dniach od 3 do 8 października grupa uczniów z naszej szkoły gościła w Belgradzkiej szkole na kolejnym spotkaniu przedstawicieli 5 krajów biorących udział w projekcie Erasmus+ „DEMEUCRACY FOR All”.

Jednym z zadań tego spotkania było wykonanie, zebranie i przekazanie materiałów na aukcję, której celem była pomoc dla instytucji Serbskiej, wspierającej dzieci mieszkające „na ulicy”. W trakcie kwesty na belgradzkiej ulicy Marcin, Julka i Amelka, członkowie szkolnego zespołu muzycznego w międzynarodowym towarzystwie uczniów szkół partnerskich śpiewali piosenki, które zachęciły pozostałych uczestników projektu do wspólnego śpiewania, a tym samym przysporzyli sporą kwotę datków, gdyż przechodnie chętnie zatrzymywali się i słuchając wspierali kwestę. Tutaj także młodzież z projektu wykonała wspólny taniec do autorskiej choreografii utworu wokalno-muzycznego, który skomponowała dla wszystkich krajów grupa polska.

Ważnym punktem była wizyta w Serbskim parlamencie, gdzie młodzież zgłaszała petycje do swojego rządu. Był także czas na zwiedzanie Belgradu z przewodnikiem z pokładu piętrowego autobusu, wycieczkę poza miasto i wieczorne spotkanie na uroczystej kolacji. Z dużym zainteresowaniem młodzież zwiedziła muzeum serbskiego wynalazcy, Nikoli Tesli.

Uczestnicy projektu po zakończeniu spotkania rozjechali się do swoich krajów, ciesząc się na kolejne spotkania w sieci i w „realu”.

Więcej o projekcie TUTAJ

Data dodania: 2022-10-09 22:26:26