Czcionka:

Kontrast:

Mistrzynie ortografii francuskiej

19 marca 2022 r. w ramach obchodów Dni Frankofonii odbyła się XVI edycja konkursu ,,Mistrz Ortografii Francuskiej” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Orląt Lwowskich we współpracy z Zamojskim Oddziałem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE. Konkurs miał na celu promocję języka francuskiego wśród młodzieży szkolnej oraz w środowiskach lokalnych, motywowanie do nauki języka francuskiego i poszerzania swojej wiedzy z zakresu ortografii francuskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Agnieszka Wakoń z klasy IIIbP oraz Dominika Brzyska z klasy IIIcG. W kategorii szkół ponadpodstawowych obie dziewczyny znalazły się na podium: Agnieszka Wakoń zajęła I miejsca a Dominika Brzyska III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!! Opiekun p. Agnieszka Wasil.

Data dodania: 2022-03-25 22:39:31
Data edycji: 2022-03-25 22:47:33

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły

Sport w szkole

Wejdź i zobacz więcej

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Współpracujemy z

"Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce"

Cyprian Kamil Norwid