Czcionka:

Kontrast:

Konkurs Poprawności Językowej – trzecia edycja

Nasza szkoła już po raz trzeci włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z tej okazji 21 lutego o godz. 12.00 odbędzie się Konkurs Poprawności Językowej (online). Zachęcamy do wzięcia udziału w teście wszystkich zainteresowanych poprawnym mówieniem i pisaniem w języku ojczystym. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową (b.galant@lo3zamosc.pl lub a.majder@lo3zamosc.pl ) do 15 lutego br.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO na pamiątkę wydarzeń w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku podczas pokojowej demonstracji studenci uniwersytetu w Dhace walczyli o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Wówczas pięciu z nich zginęło.

Data 21 lutego, kiedy obchodzimy to święto, ma nie tylko upamiętnić przywołane wydarzenia, lecz także podkreślić fakt różnorodności językowej świata oraz to, że język jest potężnym narzędziem ochrony i rozwoju dziedzictwa kulturowego i może budować dialog ponad podziałami.

Data dodania: 2022-02-03 18:59:53
Data edycji: 2022-02-21 01:51:33

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły