Kolejna mobilność w  projekcie Erasmus+ ''DemEUcracy for All''

W dniach od 23 do 25 listopada 2022 r. miała miejsce kolejna mobilność w  projekcie Erasmus+ "DemEUcracy for All". Gospodarzem była włoska szkoła z Neapolu - Liceo Scientifico Statale Elio Vittorini. Spotkali się tam koordynatorzy, dyrektorzy i nauczyciele 5 szkół z krajów realizujących projekt. Tematem wiodącym było podsumowanie i ewaluacja dotychczasowych aktywności oraz planowanie kolejnych działań i spotkań, a będą to: spotkanie w Europarlamencie w Strasburgu oraz mobilność w naszej szkole. W trakcie pobytu nauczyciele zapoznali się z systemem szkolnictwa we Włoszech, poznali szkołę gospodarzy, jej zwyczaje, uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez włoskich wykładowców (job shadowing). Był także czas na zwiedzanie Neapolu i uroczystą kolację z lokalnymi potrawami. W luźniej, sympatycznej atmosferze portugalsko - duńsko - polsko - włosko - serbskie grono pedagogiczne dzieliło się wrażeniami ze współpracy.

Data dodania: 2022-11-28 15:49:58
Data edycji: 2022-11-28 21:18:46