Klasy 2C i 2G na wycieczce w stolicy.

Klasy 2C i 2G  na wycieczce w stolicy.

W czwartek 27 października, klasy 2c oraz 2g odbyły wycieczkę do Warszawy. O godzinie 6 wyjechaliśmy z Zamościa i ruszyliśmy w stronę stolicy. Podróż minęła nam zadziwiająco szybko. Niektórzy postanowili jeszcze się przespać, inni szykowali się do wyjścia, a jeszcze inni podziwiali wschodzące za oknem słońce. Pierwszą atrakcją naszej wycieczki był pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Zobaczyliśmy niezwykle piękny dziedziniec oraz gmach pałacu, majestatyczne ogrody za nim oraz ogród różany w jesiennej oprawie. Po zostawieniu naszych rzeczy w szatni zostaliśmy zabrani na zwiedzanie wnętrza pałacu. Następnie, Pan przewodnik, zabrał nas na spacer przez Śródmieście zaczynając trasę od Ogrodu Biblioteki Uniwersyteckiej i kończąc ją na warszawskiej Starówce. Po drodze mieliśmy okazję wysłuchać wielu różnych interesujących historii i ciekawostek związanych z naszą stolicą.

Po obiedzie wybraliśmy się do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, gdzie odbyło się spotkanie z poetą, tłumaczem i autorem książki "Kuferek Adama Mickiewicza"- Jarosławem Mikołajewskim. Zapoznaliśmy się z życiorysem jednego z najwybitniejszych poetów polskich, po czym mieliśmy okazję ujrzeć ekspozycję muzeum.

Wkrótce wyruszyliśmy do Teatru Współczesnego i przebraliśmy się w nieco bardziej eleganckie stroje. W sali przepełnionej widownią oglądaliśmy niezwykle intrygującą sztukę pt. “Kuchnia Caroline”, w której wystąpili znani polscy aktorzy tacy jak Andrzej Zieliński, czy Katarzyna Dąbrowska. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli zachwyceni spektaklem.

Po teatrze wyruszyliśmy w drogę powrotną, którą umililiśmy sobie nastrojową muzyką  i około godziny pierwszej dotarliśmy do Zamościa.

Opiekę sprawowały p.Alicja Majder, p.Beata Galant, p. Ewa Pudło oraz p.Mirosława Podgórska

Tekst: Maja Segieda i Zuzanna Posłuszna kl.2c

Data dodania: 2022-11-06 23:24:19