Kacper Traczykiewicz - Lider Wiedzy i ochrony środowiska.

16 grudnia w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim odbyła się gala rozdania nagród dla laureatów projektu „Lider wiedzy i ochrony środowiska”, w którym uczestnicy projektu realizowali zadania przyrodnicze i pozaśrodowiskowe. Oprócz tego zdobywali wiedzę z zakresu ekologii i dbałości o zdrowy tryb życia. Tegorocznym stypendystą programu został Kacper Traczykiewicz, uczeń klasy IIIB o profilu biologiczno-medycznym, którego działania koordynowała Pani Anna Stopyra. Program „Lider wiedzy i ochrony środowiska” jest realizowany przez WFOŚiGW w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Programu objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. Głównym celem projektu było poszerzanie wiedzy, która daje napęd do działań proekologicznych oraz promowanie rozwiązań przyjaznych środowisku. Mamy nadzieję, że projekt ten będzie inspiracją dla innych uczniów z województwa lubelskiego oraz innych społeczności do działań na rzecz ochrony środowiska.

Data dodania: 2022-12-21 10:08:01
Data edycji: 2022-12-21 10:16:39