Czcionka:

Kontrast:

IX edycja „Cała Szkoła Czyta''

„Poloneza czas zacząć…”, te słowa zostały wypowiedziane przez Podkomorzego, ale również przez uczniów naszej szkoły.

Dnia 18 stycznia odbyła się IX edycja „Cała Szkoła Czyta”. Uczniowie klas 2C, 3CP oraz 3FG mieli przyjemność wyrecytowania kilku fragmentów z epopei Adama Mickiewicza, pt.” Pan Tadeusz”. W tym roku wyjątkowo odbyło się to w inny sposób. Przez szkolny radiowęzeł na przerwach były puszczane nagrania naszych uczniów, którzy pięknie wyrecytowali poszczególne fragmenty. Jest to nasza tradycja, ponieważ już od kilku lat odbywa się ten wyjątkowy dzień w sali teatralnej, w której gromadzi się widownia aby wysłuchać interpretacji tekstów i czytania uczniów jak i nauczycieli. Ogólnym założeniem jest szerzenie wśród uczniów wiedzy na temat literatury polskiej oraz zainteresowanie ich czytelnictwem. Może wprowadzać czytelnika w stan skupienia i relaksu.

W tegorocznej edycji mieliśmy zaszczyt przeczytania wyjątkowego utworu jakim jest „Pan Tadeusz”. Poemat ten, będący wielką polską epopeją narodową powstał w latach 1832-1834. Jest to książka niezwykle interesująca jak i dająca czytelnikowi możliwość przeniesienia się w inny wymiar rzeczywistości, do dawnej Polski szlacheckiej.

Napisała Julia Szeliga z klasy 3gP

Data dodania: 2022-02-04 19:17:29
Data edycji: 2022-02-05 09:46:00

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły