III LO w Zamościu najbardziej usportowioną szkołą ponadpodstawową w województwie lubelskim

Poznaliśmy wyniki Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych w ramach Wojewódzkiej "Licealiady" w roku szkolnym 2022/2023: szczegółowe podsumowanie. III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu zajęło pierwsze miejsce w województwie lubelskim. Na historyczny wynik szkoły, składa się suma punktów, uzyskanych w zawodach sportowych na szczeblach miejskich, rejonowych i wojewódzkich, przyznanych zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego szkół województwa lubelskiego. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Nr 2 z Lubartowa, a trzecie miejsce - IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej. Ogółem punkty we współzawodnictwie zdobywały 92. szkoły ponadpodstawowe. Do osiągnięcia sukcesu zamojskiego III LO, przyczyniło się zajęcie czołowych miejsc w następujących dyscyplinach sportowych: badminton dziewcząt – I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, tenis stołowy dziewcząt – I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, koszykówka 3x3 chłopców – II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, sztafeta pływacka dziewcząt – II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, piłka ręczna chłopców – II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, koszykówka 5x5 chłopców – III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, szachy drużynowe – III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, piłka ręczna dziewcząt – IV miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, koszykówka 5x5 dziewcząt – V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie, unihokej drużynowy – V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie - sport w szkole. Należy również zaznaczyć, że oprócz osiągnięcia wysokich wyników indywidualnych i drużynowych, III LO Zamość w ubiegłym roku szkolnym, zorganizowało i współorganizowało liczne przedsięwzięcia sportowe, które były zawarte w kalendarzu zawodów sportowych Szkolnego Związku Sportowego: "licealiada" w koszykówce 3x3 (dziewcząt i chłopców) - etapy: miejski, rejonowy i wojewódzki, "licealiada" w koszykówce 5x5 dziewcząt - etapy: miejski i rejonowy, "licealiada" w koszykówce 5x5 chłopców - etapy: miejski i rejonowy, "licealiada" w piłce ręcznej dziewcząt - etapy: miejski i rejonowy, "licealiada" w piłce ręcznej chłopców - etap rejonowy, "licealiada" szachy drużynowe - etapy: miejski i wojewódzki. "Igrzyska młodzieży szkolnej" w koszykówce 3x3 (dziewcząt i chłopców) - etapy: miejski, rejonowy i wojewódzki.

– Gratulacje należą się zarówno uczniom, jak również nauczycielom wychowania fizycznego. W III LO staramy się dbać o wszechstronny rozwój młodzieży. Mamy laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych, niemal stuprocentową zdawalność matur i sukcesy sportowe. To potwierdza, że nasza szkoła potrafi dostrzec w uczniach talenty i właściwie je rozwinąć – podkreśla dyrektor III LO Antoni Szostek.

– Na pewno cieszymy się, że mogliśmy do pięknej historii naszej szkoły dopisać kolejne znaczące wydarzenie. Różnice punktowe były bardzo niewielkie, a konkurencja spora, dlatego ta wygrana smakuje jeszcze bardziej. Mamy wśród uczniów wielu sportowców z różnych dyscyplin. Wielu naszych absolwentów reprezentowało i reprezentuje Padwę Zamość, sporo jest również piłkarzy, koszykarzy i siatkarzy. Ta utalentowana, pracowita i ambitna młodzież, właściwie prowadzona przez nauczycieli – specjalistów, z powodzeniem łączy naukę ze sportem. I to bardzo cieszy – dodał wicedyrektor III LO Tomasz Czerwonka.

Media o naszych sukcesach sportowych: Kronika TygodniaZamojska24.plezamosc.pl,

moj.powiat.pl

III LO na podium. Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2021/2022.

Data dodania: 2023-10-02 19:50:56
Data edycji: 2023-10-04 22:09:04