Czcionka:

Kontrast:

III LO szkołą z Akredytacją Erasmus+

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027 "Akredytacja Erasmusa w sektorze edukacji szkolnej".

Dzięki Akredytacji będziemy mogli przez następne 5 lat realizować szereg działań w zakresie mobilności uczniów, a także szkoleń kadry pedagogicznej między innymi w takich krajach jak Włochy, Grecja, Hiszpania czy Niemcy. Już teraz nawiązaliśmy współpracę z jedną z greckich szkół podczas wizyty studyjnej, w której uczestniczył Pan Dyrektor Antoni Szostek.

Naszymi celami na początek są:

Cel 1: Promocja europejskiego dziedzictwa kulturowego, w tym idei demokratycznych wśród uczniów, szczególnie tych z mniejszymi szansami.

Cel 2: Włączanie społeczne oraz zwiększanie możliwości rozwoju osobistego uczniów.

Cel 3: Zwiększenie możliwości rozwoju zawodowego nauczycieli.

Już teraz planujemy mobilności uczniów do Grecji, więc oczekujcie na dalsze informacje w tej sprawie!

Autorką zwycięskiego projektu akredytacji jest Pani Katarzyna Kozik.

Data dodania: 2022-03-29 21:24:53
Data edycji: 2022-03-29 21:29:21

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły