III LO Szkołą eTwinning 2021-2022!

Efekty pracy nauczycieli III LO zostały nagrodzone Odznaką „Szkoła eTwinning”, co oznacza, że staliśmy się częścią europejskiej sieci wiodących szkół eTwinning. Wyróżnienie to przyznano tylko 55 szkołom w Polsce. O Odznakę „Szkoła eTwinning” ubiegać się mogły szkoły, które od co najmniej dwóch lat zarejestrowane są w programie i są zaangażowane w przynajmniej jeden europejski projekt eTwinning, który uzyskał krajową odznakę jakości, a nauczyciele w niej pracujący korzystają z różnych form doskonalenia zawodowego oferowanych w ramach programu eTwinning.

Odznakę „Szkoła eTwinning” dostaliśmy dzięki pracy i zaangażowaniu nauczycieli: pani Renaty Ochniowskiej, pani Karoliny Hadło, pani Magdaleny Linek-Zychal i pani Anny Smyk-Batorskiej.

„Misja Szkół eTwinning”

„Szkoły eTwinning to liderzy w świecie eTwinningu. Uznając znaczenie i wartości Programu, kierownictwo oraz nauczyciele - liderzy z tych szkół włączają go do polityki szkoły, jej działalności oraz doskonalenia zawodowego. Szkoły eTwinning oferują szersze i bogatsze możliwości edukacyjne. Nauczyciele wspólnie pracują, dzieląc się wzajemnie swoim doświadczeniem. Szkoły eTwinning to wzory do naśladowania: inspirują inne szkoły i wyznaczają im kierunek działania, tak by one również mogły osiągnąć podobny poziom. W ten sposób Szkoły eTwinning realizują obietnicę zmiany w edukacji, zapewniając młodym ludziom kształcenie, dzięki któremu staną się lepszymi ludźmi, lepszymi uczniami, lepszymi i bardziej aktywnymi obywatelami”.

Data dodania: 2021-05-01 14:48:58
Data edycji: 2021-05-01 15:21:25