Czcionka:

A+A-

Kontrast:

HOW TO USE TABLETS, EDUCATIONAL APPS AND SOCIAL MEDIA IN YOUR CLASSROOM

HOW TO USE TABLETS, EDUCATIONAL APPS AND SOCIAL MEDIA IN YOUR CLASSROOM

„Język łączy” jest projektem dotyczącym mobilności kadry pedagogicznej III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu, który trwa już od roku. Jednak 2020 okazał się bardzo niesprzyjający dla tego rodzaju aktywności. Pierwszą i jedyną jak dotąd osobą, której udało się w tym trudnym czasie zrealizować mobilność była p. Renata Ochniowska. 

Kurs “How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Classroom” odbył się w Euro - Pass Teacher’s Academy,  we Florencji, Włochy, pięknym mieście i kolebce sztuki, w dniach od 14 – 25 września 2020.

Sam kurs był interesujący, dotyczył nauczania z wykorzystaniem tabletów, aplikacji komputerowych i mediów społecznościowych. W dzisiejszych czasach uczniowie częściej sięgają po gadżety elektroniczne niż po podręczniki. Dlatego też używanie ich w procesie edukacyjnym może okazać się dla nich łatwiejsze, ciekawsze, a w konsekwencji  motywujące. Wśród narzędzi prezentowanych w czasie kursu pojawiły się programy i aplikacje wykorzystujące materiały takie jak piosenki czy filmy. Poza tym przedstawione były możliwości tworzenia testów, quizów, prezentacji w sposób nowatorski i wciągający.

Kurs pokazał interesującą bazę do pracy. Sukcesywne wdrażanie tych metod może okazać się niezwykle pomocne w nauczaniu młodych ludzi, szczególnie  w okresie nauczania zdalnego.     

p. Renata Ochniowska

Data dodania: 2021-05-01 13:14:39
Data edycji: 2021-05-26 23:12:06
Ilość wyświetleń: 347

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe
Więcej informacji

Blog uczniowski

Zobacz blog uczniów naszej szkoły
Więcej informacji

Sport w szkole

Wejdź i zobacz więcej
Więcej informacji

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy z

"Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce"

Cyprian Kamil Norwid
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook