HOW TO USE TABLETS, EDUCATIONAL APPS AND SOCIAL MEDIA IN YOUR CLASSROOM

„Język łączy” jest projektem dotyczącym mobilności kadry pedagogicznej III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu, który trwa już od roku. Jednak 2020 okazał się bardzo niesprzyjający dla tego rodzaju aktywności. Pierwszą i jedyną jak dotąd osobą, której udało się w tym trudnym czasie zrealizować mobilność była p. Renata Ochniowska.

Kurs “How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Classroom” odbył się w Euro - Pass Teacher’s Academy,  we Florencji, Włochy, pięknym mieście i kolebce sztuki, w dniach od 14 – 25 września 2020.

Sam kurs był interesujący, dotyczył nauczania z wykorzystaniem tabletów, aplikacji komputerowych i mediów społecznościowych. W dzisiejszych czasach uczniowie częściej sięgają po gadżety elektroniczne niż po podręczniki. Dlatego też używanie ich w procesie edukacyjnym może okazać się dla nich łatwiejsze, ciekawsze, a w konsekwencji  motywujące. Wśród narzędzi prezentowanych w czasie kursu pojawiły się programy i aplikacje wykorzystujące materiały takie jak piosenki czy filmy. Poza tym przedstawione były możliwości tworzenia testów, quizów, prezentacji w sposób nowatorski i wciągający.

Kurs pokazał interesującą bazę do pracy. Sukcesywne wdrażanie tych metod może okazać się niezwykle pomocne w nauczaniu młodych ludzi, szczególnie  w okresie nauczania zdalnego.

p. Renata Ochniowska

Data dodania: 2021-05-01 13:14:39