Czcionka:

Kontrast:

High Tech… Jak bez tego żyć?

Czas izolacji społecznej… do wykorzystania

W nowej rzeczywistości, która zaskoczyła nas wszystkich, został opracowany projekt e-Twinning kształcenie na odległość „High Tech… Jak bez tego żyć?”. W projekcie, którzy miał miejsce od kwietnia do czerwca 2020, z młodzieżą ze szkoły Portugalskiej udział wzięli uczniowie z klasy IgP z naszego liceum. Opracowano treści programowe z zakresu Świat technologii przy użyciu różnych narzędzi  ICT. Dzięki pracy między zespołami polskim i portugalskim powstało kilka produktów, z którymi można się zapoznać na Twinspace projektu pod tym linkiem:

Platforma e-Twinning to bezpieczna i zamknięta przestrzeń robocza, do której mają dostęp zarejestrowani nauczyciele i uczniowie. Każdy projekt ma Twinspace, przestrzeń współdzielenia się, w której działania są opracowywane wspólnie, między młodzieżą z klas krajowych i międzynarodowych, oraz gdzie publikowane są stworzone produkty.

Takie podejście,  zorientowane na ucznia,  pozwala na pogłębienie podstawowych kompetencji kluczowych, takich jak umiejętność współpracy, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność, a także umiejętności cyfrowe i językowe.

Projekty realizowane w ramach współpracy promują bogatsze i bardziej wszechstronne doświadczenia edukacyjne i przyczyniają się do kształtowania bardziej aktywnych obywateli.

Renata Ochniowska

Data dodania: 2021-05-01 14:17:26
Data edycji: 2021-05-22 13:12:52

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Europrojekty

Realizujemy projekty międzynarodowe

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

Współpracujemy z

"Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce"

Cyprian Kamil Norwid