Europejscy goście w III LO

Od 13 marca w naszej szkole przebywają uczniowie i nauczyciele z czterech krajów partnerskich: Danii, Portugalii, Serbii i Włoch. Uczestnicy projektu Erasmus+ „DemEUcracy for All”  biorą udział w wielu aktywnościach zaplanowanych na mobilność w Polsce.

W pierwszych dniach pobytu skupiliśmy się na wzajemnym poznaniu, na zaznajomieniu ze szczególnym charakterem naszej mobilności poprzez zabawę z językiem polskim.

Goście mieli okazję zwiedzić nasze piekne miasto, zapoznać się z jego bogatą historią,  a także złożyć wizytę wiceprezydentowi Zamościa p. Piotrowi Orzechowskiemu.

Uczniowie i nauczyciele z europejskich szkół zostali oprowadzeni po naszej szkole, która zrobiła na nich bardzo dobre wrażenie. Zapoznani zostali też z polskim systemem edukacji. Z dużą empatią wysłuchali również opowieści naszej uczennicy Walerii o jej osobistym doświadczeniu wojny w Ukrainie.

Data dodania: 2023-03-15 09:33:17
Data edycji: 2023-03-15 09:40:54