Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe, które oprócz Irlandii celebrowane jest praktycznie na całym świecie. To właśnie 17 marca zieleń dominuje nad innymi kolorami, odbywają się liczne parady a konsumpcja znanych irlandzkich specjałów bije wszelkie rekordy.

Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w obchody tego popularnego Święta, a wszystko za sprawą klasy 3c (profil lingwistyczny), która pod opieką pani Iwony Grandy zorganizowała kilka ciekawych imprez. Jedną z nich był quiz poświęcony Irlandii i życiu Świętego Patryka. W quizie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy za udzielenie poprawnej odpowiedzi zostali nagrodzeni zielonymi smakołykami. Zorganizowaliśmy też kawiarenkę oferującą zielone słodkości, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc zwierzętom przebywającym w zamojskim schronisku. Wszak Święty Patryk to również patron zwierząt domowych.

Nie trzeba dodawać, że obowiązywał kolor zielony, rozbrzmiewała irlandzka muzyka a dobra zabawa pomogła przybliżyć społeczności uczniowskiej ważną część kultury Irlandii.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w organizowanych imprezach i wsparli naszą szlachetną inicjatywę.

Data dodania: 2024-03-17 23:06:13
Data edycji: 2024-03-17 23:07:47