III Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida

w Zamościu

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych. Uchonorowani uczniowie naszego liceum to: Barbara Rosiak finalistka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH - opiekun p. Maria Hałasa, Maciej Wojnar finalista  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości - opiekun p. Anna Gęborys, Sebastian Czusz finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego - opiekun p. Bernarda Paszko, Stanisław Zabandżała laureat XLV Olimpiady Historycznej - opiekun p. Zbigniew Kordyaczny. Serdecznie gratulujemy.

Koniec roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów klas pierwszych i drugich odbędzie się 19 czerwca o godzinie 11:00.

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Spędzony czas spożytkowali na poznawanie nowych ludzi, rozwijanie swoich umiejętności podczas warsztatów i zwiedzanie naszej stolicy. Tekst: Karolina Pawłuszkiewicz

NON OMNIS MORIAR

…zaczęło się w październiku… …opublikowaliśmy  50 wpisów z różnych kategorii… …dziesiątki nieprzespanych nocy, tysiące przebytych kilometrów, miliony myśli napływających zewsząd i miliardy słów tworzące całokształt naszej rocznej pracy…                 Drodzy czytelnicy Post Scriptum!! Jako twórcy naszego szkolnego bloga składamy na Wasze ręce serdeczne podziękowania za zainteresowanie naszymi dziełami. Dziękujemy, że jesteście i dostarczacie nam ogromu inspiracji i motywacji do rozwijania naszych pasji. W przyszłym roku będziemy jeszcze lepsi!! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Anny Korkosz za stworzenie miejsca, gdzie mogliśmy dać upust swoim natchnieniom oraz czuwanie nad aktualizowaniem bloga w nowe wpisy. Oczywiście dziękujemy naszym młodym i prężnym administratorom:  Jakubowi Bujakowi i Wiktorowi Hoimowi z klasy 1a za zaangażowanie się w zarządzanie stroną, publikację tekstów i wzbogacanie naszych artykułów w fantastyczne zdjęcia.

2019-06-14

Brąz w piłce plażowej

12.06.2019 roku na obiektach sportowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został rozegrany finałowy turniej siatkówki plażowej szkół ponadginazjalnych  ojewództwa lubelskiego. Reprezentacja III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu wystąpiła w  składzie: Patryk Greszta II A Sebastian Czusz II A Konrad Stanibuła I H Zespół z naszej Szkoły po pasjonujących spotkaniach zdobył brązowy medal.

2019-06-14

Akcje charytatywne

W naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Podaruj krew w IIILO”. W tej wspaniałej inicjatywie oddania krwi wzięło udział aż 47 osób. Część z nich postanowiła zrobić kolejny dobry uczynek i podarować otrzymane za oddanie krwi czekolady, podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Domu Dziecka w Zamościu.

2019-06-11

Msza Święta na zakończenie roku 2018/2019

10 czerwca 2019 r. cała społeczność III Liceum Ogólnokształcącego zebrała się w zamojskiej katedrze, aby uczestniczyć we Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

2019-06-11

Wyniki konkursów o patronie

Protokół zbiorczy konkursów związanych z patronem III LO Cyprianem Kamilem Norwidem

2019-06-10

CULTURE QUIZ 2019

4 czerwca odbył się w III LO międzyszkolny konkurs języka angielskiego Culture Quiz 2019. Młodzi miłośnicy kina odpowiadali na pytania dotyczące treści znanego filmu przygodowego Indiana Jones and the Last Crusade.

2019-06-10

Srebrna Szkoła

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy 2019. Nasze liceum od wielu lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019 srebrneM

100-lecie niepodległości

III LO czyta

Galeria znanych postaci ze świata kultury wspierających elitarną grupę „III LO czyta”