Termin: 17.01.2020 – 26.01.2020

Cena: 2350 zł ze skipassem 3 dni Pejo + 3 dni Val di Sole

• Cena zawiera:
    - transport lux autokarem
    - transfery do wyciągów wg programu
    - zakwaterowanie
    - wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
    - opiekę pilota – rezydenta
    - ubezpieczenie KL (20.000 Euro), NNW (15.000 zł), bagaż 1000 zł. Opcja sporty zimowe
    Cena nie zawiera :
    - taksy klimatycznej
    - napojów do obiadokolacji

Hotel Zanella *** - Położony w Pejo Fonti - niewielkim alpejskim uzdrowisku, pełnym sklepików, pizzerii, regionalnych restauracyjek i barów a przede wszystkim typowej alpejskiej atmosfery. Miasteczko to położone jest w centralnej części Val di Sole co sprawia iż są idealnym miejscem wypadowym do największych ośrodków narciarskich w tym regionie Marilleva Folgarida, Madonna di Campiglio czy Tonale, dodatkową zaletą tego miejsca jest uzdrowiskowy kompleks termalny z basenem i sauną (200m od hotelu) oraz fakt iż z Pejo Fonti rozpoczynają się trasy narciarskie na ponad 3000 m (gondola 400 m od hotelu).
Hotel Zanella *** Hotel, którego tradycje sięgają 1880 roku wykończono i utrzymano w klimacie początków ubiegłego stulecia. Hotel oddaje do dyspozycji pokoje dwu osobowe z możliwością dwóch dostawek posiadające telewizję satelitarną, łazienkę z wc, telefon. W hotelu znajduje się również restauracja gdzie skosztować można specjałów miejscowej kuchni, bar oraz narciarnia. Dodatkowo w hotelu można korzystać bezpłatnie z WiFi.

Nauczyciele nagrodzeni przez Prezydenta

18 października w Kinie Stylowy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Zamościa- Andrzeja Wnuka,  nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gronie nagrodzonych znaleźli się pedagodzy z III LO - pani Anna Gęborys, pan Zbigniew Kordyaczny i pani Eliza Leszczyńska-Pieniak. Prezydent Andrzej Wnuk podziękował za dotychczasową pracę nauczycielom, którzy odeszli na emeryturę oraz wręczył nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli film pt.”Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. V.L.

2019-10-20

Medal na Igrzyskach Wojewódzkich

16 października 2019 roku na Stadionie Startu w Lublinie rozegrano Wojewódzki Finał Licealiady SZS w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Nasi lekkoatleci nie zmarnowali swojej szansy i godnie reprezentowali III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. Największe gratulacje należą się Kindze Staszczuk uczennicy klasy I , która po emocjonującej walce w konkursie skoku w dal dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal z wynikiem 4,83 m.

2019-10-20

Lekkoatleci jadą do Lublina…

Efekt zmagań w Rejonowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 09.10.2019 roku w Zamościu pozytywnie nas zaskoczył. Do zawodów wojewódzkich indywidualnie zakwalifikowali się:

2019-10-12

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Laureatką Literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk! Pisarka w ubiegłym roku wsparła naszą akcję III LO CZYTA i przekazała szczególne pozdrowienia dla czytelników naszej biblioteki. W naszych zbiorach mamy dwie książki z autografami autorki „Prawiek i inne czasy” oraz „Podróż ludzi Księgi”.

2019-10-10

Obóz narciarski we Włoszech

Uczniowski Klub Sportowy III LO w Zamościu organizuje obóz narciarski we Włoszech Val di Sole - Pejo. Hotel Zanella ***.  Niesamowita atmosfera alpejskiego uzdrowiska. Termin: 17.01.2020 – 26.01.2020

2019-10-07

Witkacy - wykład w Muzeum Zamojskim

19 września 2019 roku w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbył się wykład otwarty z okazji 80 - tej rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza prowadzony przez historyka sztuki panią Izabelę Winiewicz-Cybulską.

2019-10-07

Szkolna Liga LA 2019

01.10.2019 roku na stadionie miejskim w Zamościu zmierzyli się młodzi lekkoatleci ze szkół średnich w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

2019-10-06

Maria Bojarczuk laureatką Dyktanda

W czwartek, 26 września 2019 r., w Pałacu Zamoyskich (obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego) odbyło się Dyktando Szymonowiczowskie.

2019-10-06

KOMÓRKOMANIA

III Liceum po raz kolejny przystąpiło do akcji organizowanej przez Fundacje DKMS - #KOMÓRKOMANIA.

2019-10-04