01.10.2019 roku na stadionie miejskim w Zamościu zmierzyli się młodzi lekkoatleci ze szkół średnich w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Rywalizacja toczyła się w następujących konkurencjach: 100m, 400m, 800m, pchnięcie kulą, skok wzwyż, skok w dal, rzut oszczepem, sztafeta 4x100m.

Miło nam zakomunikować, że reprezentanci naszej szkoły zarówno drużyna chłopców (zajmując II miejsce) jak i dziewcząt (zajmując I miejsce) zakwalifikowała się do zawodów szczebla rejonowego (½ zawodów wojewódzkich).

W klasyfikacji indywidualnej awans uzyskali:

Aleksandra Welcz (100 m) – III miejsce (13,55)

Izabela Typiak (skok wzwyż) – III miejsce (120)

Roksana Rarot (400 m) – I miejsce (1,04,40)

Natalia Miedziak (800 m) – I miejsce (2,37,80)

Kinga Staszczuk (skok w dal) – I miejsce (4,95)

Paulina Kołtun (skok w dal) – II miejsce (4,39)

Wiktoria Kasprzak (pchnięcie kulą ) – III miejsce (8,32)

Jakub Czapka (400 m) – I miejsce

Łukasz Hrysiak (400 m) – III miejsce

Norbert Poździk – (pchnięcie kulą) – I miejsce

Sztafeta chłopców 4x100 m zakończyła rywalizację na IV miejscu. Sztafeta dziewcząt 4x100 w składzie Kinga Staszczuk, Roksana Rarot, Aleksandra Welcz, Dominika Gmyz zajęła II miejsce uzyskując awans do zawodów szczebla rejonowego. Czas sztafety 54,30.

Tekst i zdjęcia : Anna Waśko

Nauczyciele nagrodzeni przez Prezydenta

18 października w Kinie Stylowy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Zamościa- Andrzeja Wnuka,  nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gronie nagrodzonych znaleźli się pedagodzy z III LO - pani Anna Gęborys, pan Zbigniew Kordyaczny i pani Eliza Leszczyńska-Pieniak. Prezydent Andrzej Wnuk podziękował za dotychczasową pracę nauczycielom, którzy odeszli na emeryturę oraz wręczył nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli film pt.”Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. V.L.

2019-10-20

Medal na Igrzyskach Wojewódzkich

16 października 2019 roku na Stadionie Startu w Lublinie rozegrano Wojewódzki Finał Licealiady SZS w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Nasi lekkoatleci nie zmarnowali swojej szansy i godnie reprezentowali III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. Największe gratulacje należą się Kindze Staszczuk uczennicy klasy I , która po emocjonującej walce w konkursie skoku w dal dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal z wynikiem 4,83 m.

2019-10-20

Lekkoatleci jadą do Lublina…

Efekt zmagań w Rejonowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 09.10.2019 roku w Zamościu pozytywnie nas zaskoczył. Do zawodów wojewódzkich indywidualnie zakwalifikowali się:

2019-10-12

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Laureatką Literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk! Pisarka w ubiegłym roku wsparła naszą akcję III LO CZYTA i przekazała szczególne pozdrowienia dla czytelników naszej biblioteki. W naszych zbiorach mamy dwie książki z autografami autorki „Prawiek i inne czasy” oraz „Podróż ludzi Księgi”.

2019-10-10

Obóz narciarski we Włoszech

Uczniowski Klub Sportowy III LO w Zamościu organizuje obóz narciarski we Włoszech Val di Sole - Pejo. Hotel Zanella ***.  Niesamowita atmosfera alpejskiego uzdrowiska. Termin: 17.01.2020 – 26.01.2020

2019-10-07

Witkacy - wykład w Muzeum Zamojskim

19 września 2019 roku w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbył się wykład otwarty z okazji 80 - tej rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza prowadzony przez historyka sztuki panią Izabelę Winiewicz-Cybulską.

2019-10-07

Szkolna Liga LA 2019

2019-10-06

Maria Bojarczuk laureatką Dyktanda

W czwartek, 26 września 2019 r., w Pałacu Zamoyskich (obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego) odbyło się Dyktando Szymonowiczowskie.

2019-10-06

KOMÓRKOMANIA

III Liceum po raz kolejny przystąpiło do akcji organizowanej przez Fundacje DKMS - #KOMÓRKOMANIA.

2019-10-04