W dniach 18.09-20.09.2019 w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie odbył się XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich.

Uczniowie naszej szkoły z klas prawniczych wraz z nauczycielami historii Zbigniewem Kordyacznym i Januszem Korgą wzięli udział w trzecim dniu zjazdu. Pierwszym punktem  był panel dyskusyjny  „Trzydzieści lat po transformacji’’, poprowadzony przez zastępcę przewodniczącego Rady IPN prof. dr hab. Andrzeja Friszke, a referat wiodący „II wojna  o przeszłość. Przeszłość i jej rola w procesie transformacji.” przedstawił prof. dr hab.  Andrzej Paczkowski. Nasi uczniowie obejrzeli również wystawę dotyczącą 450 rocznicy Unii Lubelskiej, na której można było znacznie poszerzyć swoją wiedzę. Podczas krótkiej przerwy młodzież zwiedziła lubelską starówkę. Następnym punktem zjazdu był panel o treści „Jakiej historii potrzebują Polacy?”, poprowadzony przez wykładowcę Uniwersytetu Jagiellońskiego  prof. dr hab. Andrzeja Nowaka, prof. dr hab. Rafała Wnuka oraz prof. dr hab.  Wojciecha Wrzoska. Podczas uroczystej gali  zaproszeni goście oraz osoby zaangażowane w organizację zjazdu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na koniec wszyscy uczestnicy  XX PZHP obejrzeli wspaniałe widowisko historyczne „Bogowie wojny” na lubelskim stadionie Arena, w którym wystąpiło kilkanaście grup rekonstrukcyjnych. Przedstawiły one wydarzenia z historii starożytności i średniowiecza. Wyjazd był niezwykłym doświadczeniem oraz interesującą lekcją  historii😊.

Anioł Emilia IID

Nauczyciele nagrodzeni przez Prezydenta

18 października w Kinie Stylowy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Zamościa- Andrzeja Wnuka,  nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gronie nagrodzonych znaleźli się pedagodzy z III LO - pani Anna Gęborys, pan Zbigniew Kordyaczny i pani Eliza Leszczyńska-Pieniak. Prezydent Andrzej Wnuk podziękował za dotychczasową pracę nauczycielom, którzy odeszli na emeryturę oraz wręczył nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli film pt.”Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. V.L.

2019-10-20

Medal na Igrzyskach Wojewódzkich

16 października 2019 roku na Stadionie Startu w Lublinie rozegrano Wojewódzki Finał Licealiady SZS w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Nasi lekkoatleci nie zmarnowali swojej szansy i godnie reprezentowali III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. Największe gratulacje należą się Kindze Staszczuk uczennicy klasy I , która po emocjonującej walce w konkursie skoku w dal dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal z wynikiem 4,83 m.

2019-10-20

Lekkoatleci jadą do Lublina…

Efekt zmagań w Rejonowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 09.10.2019 roku w Zamościu pozytywnie nas zaskoczył. Do zawodów wojewódzkich indywidualnie zakwalifikowali się:

2019-10-12

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Laureatką Literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk! Pisarka w ubiegłym roku wsparła naszą akcję III LO CZYTA i przekazała szczególne pozdrowienia dla czytelników naszej biblioteki. W naszych zbiorach mamy dwie książki z autografami autorki „Prawiek i inne czasy” oraz „Podróż ludzi Księgi”.

2019-10-10

Obóz narciarski we Włoszech

Uczniowski Klub Sportowy III LO w Zamościu organizuje obóz narciarski we Włoszech Val di Sole - Pejo. Hotel Zanella ***.  Niesamowita atmosfera alpejskiego uzdrowiska. Termin: 17.01.2020 – 26.01.2020

2019-10-07

Witkacy - wykład w Muzeum Zamojskim

19 września 2019 roku w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbył się wykład otwarty z okazji 80 - tej rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza prowadzony przez historyka sztuki panią Izabelę Winiewicz-Cybulską.

2019-10-07

Szkolna Liga LA 2019

01.10.2019 roku na stadionie miejskim w Zamościu zmierzyli się młodzi lekkoatleci ze szkół średnich w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

2019-10-06

Maria Bojarczuk laureatką Dyktanda

W czwartek, 26 września 2019 r., w Pałacu Zamoyskich (obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego) odbyło się Dyktando Szymonowiczowskie.

2019-10-06

KOMÓRKOMANIA

III Liceum po raz kolejny przystąpiło do akcji organizowanej przez Fundacje DKMS - #KOMÓRKOMANIA.

2019-10-04