Drodzy czytelnicy Post Scriptum!

Kohelet raczył mawiać „Vanitas vanitatum et omnia vanitas”(łac. „Marność nad marnościami i wszystko marność”) i  miał rację, ale nie przewidział, że w III LO w Zamościu powstanie kopalnia talentów

o wprost niekończących się zasobach, mianowicie – blog uczniowski Post Scriptum, a tutaj, moi mili, nie ma żadnej marności.

Po dwóch miesiącach nieustannych inspiracji...

Już niedługo...

Powracamy...                                                                                                              

Ze zdwojoną siłą...(mamy w końcu dwa dodatkowe roczniki – hehe)

Czekają na Was nowe artykuły, świeże spojrzenia na świat i wszechświat, porywające relacje, zapierające dech w piersiach zdjęcia, przepiękne wiersze i inspirujące wywiady.

To wszystko będzie umilało Wam czas za sprawą naszych niezmordowanych dziennikarzy i poetów, nadal podejmujących się zaspokajania Waszego literackiego głodu bez umowy o pracę, dzielnie stojącej na straży ukulturalnienia uczniów naszej pani opiekun  - Anny Korkosz oraz nadal prężnych administratorów, dla których tajniki informatyki są tak łatwe jak polski alfabet dla maturzysty.

Kochani, nic się nie zmieniło. Od samego początku to Wy, Czytelnicy, jesteście dla nas inspiracją. Nadal piszemy dając upust swoim natchnieniom i nadal podtrzymujemy obietnicę, że w tym roku będziemy jeszcze lepsi.

Co się zmieniło to to, że Kohelet (prawdopodobnie) po raz pierwszy nie miał racji. J

P.S Do wszystkich duszyczek, które pragną ubrać swoje myśli w słowa! Zostań częścią naszej ekipy i wpisz się w historię szkoły lub jak wolisz, zaszpanuj swojej pani polonistce i zgarnij dobre ocenki! Czekamy właśnie na Ciebie w sali nr 28!! Skonsultuj się z panią Anną Korkosz lub jednym z twórców Post Sciprtum, gdyż każdy talent niewłaściwie spożytkowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Izabella Frąc, IIIc (Bella Fatigued)

Wydarzenia

Wydarzenia

Nauczyciele nagrodzeni przez Prezydenta

18 października w Kinie Stylowy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Zamościa- Andrzeja Wnuka,  nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gronie nagrodzonych znaleźli się pedagodzy z III LO - pani Anna Gęborys, pan Zbigniew Kordyaczny i pani Eliza Leszczyńska-Pieniak. Prezydent Andrzej Wnuk podziękował za dotychczasową pracę nauczycielom, którzy odeszli na emeryturę oraz wręczył nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli film pt.”Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. V.L.

2019-10-20

Wydarzenia

Medal na Igrzyskach Wojewódzkich

16 października 2019 roku na Stadionie Startu w Lublinie rozegrano Wojewódzki Finał Licealiady SZS w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Nasi lekkoatleci nie zmarnowali swojej szansy i godnie reprezentowali III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. Największe gratulacje należą się Kindze Staszczuk uczennicy klasy I , która po emocjonującej walce w konkursie skoku w dal dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal z wynikiem 4,83 m.

2019-10-20

Wydarzenia

Lekkoatleci jadą do Lublina…

Efekt zmagań w Rejonowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 09.10.2019 roku w Zamościu pozytywnie nas zaskoczył. Do zawodów wojewódzkich indywidualnie zakwalifikowali się:

2019-10-12

Wydarzenia

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Laureatką Literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk! Pisarka w ubiegłym roku wsparła naszą akcję III LO CZYTA i przekazała szczególne pozdrowienia dla czytelników naszej biblioteki. W naszych zbiorach mamy dwie książki z autografami autorki „Prawiek i inne czasy” oraz „Podróż ludzi Księgi”.

2019-10-10

Wydarzenia

Obóz narciarski we Włoszech

Uczniowski Klub Sportowy III LO w Zamościu organizuje obóz narciarski we Włoszech Val di Sole - Pejo. Hotel Zanella ***.  Niesamowita atmosfera alpejskiego uzdrowiska. Termin: 17.01.2020 – 26.01.2020

2019-10-07

Wydarzenia

Witkacy - wykład w Muzeum Zamojskim

19 września 2019 roku w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbył się wykład otwarty z okazji 80 - tej rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza prowadzony przez historyka sztuki panią Izabelę Winiewicz-Cybulską.

2019-10-07

Wydarzenia

Szkolna Liga LA 2019

01.10.2019 roku na stadionie miejskim w Zamościu zmierzyli się młodzi lekkoatleci ze szkół średnich w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

2019-10-06

Wydarzenia

Maria Bojarczuk laureatką Dyktanda

W czwartek, 26 września 2019 r., w Pałacu Zamoyskich (obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego) odbyło się Dyktando Szymonowiczowskie.

2019-10-06

Wydarzenia

KOMÓRKOMANIA

III Liceum po raz kolejny przystąpiło do akcji organizowanej przez Fundacje DKMS - #KOMÓRKOMANIA.

2019-10-04