Jak niektórzy pamiętają, na konferencji w ramach projektu Erasmus + „Bez obawy!”  w 2018 roku gościliśmy p. Gianni Conti- prelegenta z Pavii we Włoszech. Dnia 19 września 2019 mieliśmy okazję gościć go ponownie.

Tym razem przyjechał do naszej szkoły  w towarzystwie grupy uczniów z L.O. im. H. Młodowskiej w Chełmie i uczniów liceum z Włoch z dyr. Caldrara i z nauczycielem historii p. Valerią na czele. Klasa 2D wraz prof. Z. Kordyacznym przygotowała dla nich prezentację historyczną w klasie i lekcje terenową na Starym Mieście. Razem uczyliśmy się o wydarzeniach, jakie miały miejsce w Zamościu w czasie II Wojny Światowej, razem zwiedzaliśmy Rynek Wielki, ratusz, kolegiatę, pałac i kamienice mieszczańskie. Na koniec prof. Valeria „obroniła” Twierdzę Zamość, strzelając z armaty.

Po obiedzie w stołówce naszej szkoły, pożegnaliśmy miłych gości. Do zobaczenia!

Il 19 settembre nella nostra scuola abbiamo ospitato il prof. Gianni Conti  con il gruppo dei ragazzi italiani e dei polacchi di Chełm. La classe 2D con il prof. Z.Kordyaczny ha organizzato una presentazione sulla storia della città  durante la seconda guerra mondiale -  in classe e fuori la scuola. Abbiamo visto insieme la piazza, il municipio, i palazzi borghesi e le mura cittadine. La professoressa Valeria ha “salvato” la fortezza di Zamosć, sparando il cannone. Grazie e arrivederci, carissimi! 

Wydarzenia

Wydarzenia

Nauczyciele nagrodzeni przez Prezydenta

18 października w Kinie Stylowy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Zamościa- Andrzeja Wnuka,  nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gronie nagrodzonych znaleźli się pedagodzy z III LO - pani Anna Gęborys, pan Zbigniew Kordyaczny i pani Eliza Leszczyńska-Pieniak. Prezydent Andrzej Wnuk podziękował za dotychczasową pracę nauczycielom, którzy odeszli na emeryturę oraz wręczył nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli film pt.”Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. V.L.

2019-10-20

Wydarzenia

Medal na Igrzyskach Wojewódzkich

16 października 2019 roku na Stadionie Startu w Lublinie rozegrano Wojewódzki Finał Licealiady SZS w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Nasi lekkoatleci nie zmarnowali swojej szansy i godnie reprezentowali III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. Największe gratulacje należą się Kindze Staszczuk uczennicy klasy I , która po emocjonującej walce w konkursie skoku w dal dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal z wynikiem 4,83 m.

2019-10-20

Wydarzenia

Lekkoatleci jadą do Lublina…

Efekt zmagań w Rejonowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 09.10.2019 roku w Zamościu pozytywnie nas zaskoczył. Do zawodów wojewódzkich indywidualnie zakwalifikowali się:

2019-10-12

Wydarzenia

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Laureatką Literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk! Pisarka w ubiegłym roku wsparła naszą akcję III LO CZYTA i przekazała szczególne pozdrowienia dla czytelników naszej biblioteki. W naszych zbiorach mamy dwie książki z autografami autorki „Prawiek i inne czasy” oraz „Podróż ludzi Księgi”.

2019-10-10

Wydarzenia

Obóz narciarski we Włoszech

Uczniowski Klub Sportowy III LO w Zamościu organizuje obóz narciarski we Włoszech Val di Sole - Pejo. Hotel Zanella ***.  Niesamowita atmosfera alpejskiego uzdrowiska. Termin: 17.01.2020 – 26.01.2020

2019-10-07

Wydarzenia

Witkacy - wykład w Muzeum Zamojskim

19 września 2019 roku w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbył się wykład otwarty z okazji 80 - tej rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza prowadzony przez historyka sztuki panią Izabelę Winiewicz-Cybulską.

2019-10-07

Wydarzenia

Szkolna Liga LA 2019

01.10.2019 roku na stadionie miejskim w Zamościu zmierzyli się młodzi lekkoatleci ze szkół średnich w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

2019-10-06

Wydarzenia

Maria Bojarczuk laureatką Dyktanda

W czwartek, 26 września 2019 r., w Pałacu Zamoyskich (obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego) odbyło się Dyktando Szymonowiczowskie.

2019-10-06

Wydarzenia

KOMÓRKOMANIA

III Liceum po raz kolejny przystąpiło do akcji organizowanej przez Fundacje DKMS - #KOMÓRKOMANIA.

2019-10-04