24 września (wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas  z rodzicami uczniów  klas III

Ślubowanie klas pierwszych

18 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji  III liceum  oraz wychowawców złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.  Serdeczne słowa z życzeniami bardzo dobrych wyników w nauce i prawdziwych przyjaźni w liceum, skierował do obecnych Pan Dyrektor Antoni Szostek, głos zabrał także przewodniczący samorządu uczniowskiego Kacper Mazurek i przedstawiciel uczniów klas pierwszych. Następnie Pani Dyrektor i Pani Dyrektor Agnieszka Wasil dokonali uroczystego pasowania każdego ucznia na licealistę.

2019-09-19

Msza święta inauguracyjna

18 września w święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, społeczność naszego liceum zgromadziła się w katedrze zamojskiej na Mszy Świętej inauguracyjnej. Mszę celebrował i kazanie wygłosił ks. Maciej Banach. Słowami przypowieści zachęcał młodzież by szukała własnych, ambitnych dróg w życiu. Życzył także wiele pomyślności w nowym roku szkolnym wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom. Muzykalna młodzież naszej szkoły dołączyła piękną artystyczną oprawę.

2019-09-19

Twórczość Witkacego

Historyk sztuki - Pani Izabela Winiewicz – Cybulska zaprasza na wykład o życiu i twórczości wybitnego polskiego malarza, pisarza, filozofa, dramaturga i fotografika – Stanisława Ignacego Witkiewicza, zwanego Witkacym. Wszystkie szczegóły dostępne są na plakacie. Zainteresowanych wydarzeniem kulturalnym uczniów serdecznie zapraszam Alicja Majder

2019-09-16

Iskra pamięci

14 września 2019 r. na Rynku Wielkim odbyło się niezwykłe wydarzenie patriotyczne ku pamięci ofiar radzieckich represji w czasie drugiej wojny światowej. Zapalonych zostało w sumie ponad 20 tys. zniczy. To symbol ofiary Polaków – oficerów i szeregowych Wojska Polskiego, a także innych służb mundurowych oraz cywilów uznanych za  wrogów władzy sowieckiej, których krew przelano w lasach katyńskich w 1940 roku.

2019-09-16

Narodowe Czytanie 2019

7 września 2019 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturę tegorocznej edycji stanowiła klasyka polskiej nowelistyki: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.

2019-09-10

Zebranie rodzicielskie

2019-09-10

Monodram Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

6 września 2019 roku cztery klasy naszego liceum: 2d, 3c, 3h oraz 3i wybrały się do Zamojskiego Domu Kultury na monodram wg książki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego pt:"Inny świat"

2019-09-06

Inauguracja roku szkolnego 2019-2020

2 września 2019 r. - po wakacyjnej przerwie, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie na spotkaniach z wychowawcami otrzymali  najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego i jego organizacji.

2019-09-02

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM.

2019-07-06