W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

Zuzanna natomiast otrzymała wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Kierownika Klubu Wojskowego. Damazy i Zuzia,  prezentując m. in. piosenki Lady Gagi oraz Dawida Podsiadło,  godnie zaprezentowali nasza szkołę, za co należą im się ogromne gratulacje, ale i podziękowania. Uczniowie odbierając piękne statuetki, zostali docenieni nie tylko przez jurorów, ale także osoby z publiczności, na co dzień zajmujące się branżą muzyczną. Występ Damazego został skomentowany bardzo pozytywnie. Jedna z pań po występie Damazego stwierdziła: ,,Dzisiaj dowiedziałam się, jak to jest mieć dreszcze nie tylko na całym ciele, ale także w głowie''.  :) Warto dodać, że uczniów do konkursu przygotowywała Pani Renata Choroś, której także należą się podziękowania i gratulacje. Jesteśmy pewni, że ta wyjątkowo utalentowana dwójka przyniesie nam jeszcze mnóstwo powodów do dumy.

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

Zmiana terminu spotkań wychowawców klas z rodzicami

24 kwietnia w środę o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców klas I i II z rodzicami.

2019-04-14

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

2019-04-11

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26