26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

Odbyły się cztery konkursy:  na monolog sceniczny, na scenkę  dramatyczną i kabaretową, na piosenkę aktorska i filmową oraz konkurs na najlepszą charakteryzację.Uczestników wyróżniało, przede wszystkim, niezwykłe poczucie humoru, podparte oczywiście wspaniałą grą aktorską. Młodzi aktorzy z klasy 1b zaprezentowali fragment kabaretu Hrabi pt. ,, Egzamin’’ i zyskali największe uznanie publiczności. Gra aktorska Julii Szałachy była wspaniała i zasługiwała na I miejsce. Ponadto obejrzeliśmy sceny z największych dzieł literatury, takich jak ,, Pani Bovary" czy ,, Lalka’’. Jednak uczniowie, wykorzystując swoją kreatywność, przedstawili także scenę z "Sherlocka", niesamowicie humorystyczne starcie Mickiewicz vs Słowacki, a także historię Czerwonego Kapturka w swojej własnej interpretacji. Z kolei w kategorii wokalnej swoich sił spróbowali, między innymi, uczniowie z klasy 1b,1e,2b i 2d. Uczniowie zaprezentowali piosenki takie jak ,, Aż po zmierzch’’ , ,, Nie chcę więcej’’ , ,, Szyba’’ , ,, Szukaj mnie’’, Modlitwa Esmeraldy’’ , ,, Nie wystarczy’’ czy ,, Kiedy księżyc jest w nowiu’’. I jak zwykle wokaliści nie zawiedli. Ta część konkursu była zdecydowanie na najwyższym poziomie. Uczucia widowni cały czas ulegały zmianie, od wzruszeń po łzy (ze śmiechu). Interpretacja tekstu była jednym z  kryteriów późniejszej oceny jury w składzie: Pani Renata Choroś, Pani Agnieszka Wasil, Pani Katarzyna Pańko oraz Pani Anna Smyk-Batorska. Podczas obrad jury odbył się ostatni już konkurs tego dnia o nagrodę publiczności-konkurs na najlepszą charakteryzację, w którym to brawa i okrzyki publiczności zadecydowały o wygranej. Swoje umiejętności charakteryzatorskie przedstawili uczniowie klasy 1b, 2b oraz 2d. Mogliśmy zobaczyć niesamowite przemiany w postacie z Harry`ego Pottera m. in. Rona, Hermionę, Hagrida, Zgredka, a także samego Harry`ego. Nie zabrakło strasznych postaci takich jak Ahmanet czy Negan.albo tych kochanych, jak Kłapouchy. Znalazło się tez miejsce na polskich Sarmatów: Zagłobę czy Kmicica. Przepiękną kreację zaprezentowała nam Izolda, tym razem bez Tristana. Nie mogło zabraknąć jednego z najwybitniejszych poetów romantycznych Adama Mickiewicza, który swoją stylizacją i fryzurą podbił serca publiczności. Zwycięska okazała się jednak metamorfoza uczennicy z klasy 1b w Marilyn Monroe.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za kreatywność i włożoną pracę, a także wspaniałej publiczności za niesamowitą zabawę i zapraszamy za rok!

GALERIA

Zuzanna Luciak

Wydarzenia

Wydarzenia

Ogłoszenia dla uczniów i rodziców klas pierwszych

Podręczniki Opłata wpisowego. Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0086 7100 Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły

2019-07-09

Wydarzenia

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM. Część oficjalną Zjazdu otworzyła Małgorzata Bielecka (Piskorz) – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (tego sprzed 20 lat). W imieniu dyrekcji zebranych gości powitała wicedyrektor Agnieszka Zielińska. W atmosferze luzu i ogromnej radości w murach szkoły odbył się nadzwyczajny Zjazd, w którym uczestniczyło blisko 70 absolwentów i wielu ówczesnych nauczycieli.

2019-07-06

Wydarzenia

Patronat Instytutu Historii UMCS

27 czerwca 2018 dyrektor szkoły Antoni Szostek podpisał na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie umowę patronacką. Uczelnię reprezentował dyrektor Instytutu Historii dr hab. Marek Sioma. Patronat naukowy oznacza wspieranie uczniów klasy prawniczo-dziennikarskiej naszej szkoły, udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez Instytut Historii i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

2019-06-28

Wydarzenia

Rok Szkolny 2018/2019

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019, uczniowie promowani otrzymali świadectwa z rąk wychowawców. Olimpijczycy i prymusi klas zgromadzeni w sali teatralnej, otrzymali świadectwa wraz z nagrodami i gratulacjami z rąk Dyrekcji III Liceum. Uczniowie ze średnią powyżej 5.0 i najlepsi sportowcy cieszyli się z przyznanych przez Radę Pedagogiczną stypendiów. Wśród nich prymus szkoły Izabella Frąc z klasy 2C ze średnią 5,5. Prymusi klas pierwszych A - Jakub Bujak - 5,0 B - Michał Biały - 5,13 C - Milena Micek - 5,06 D - Dominika Pikuzińska - 4,80 E - Majdańska Magdalena - 5,19 F - Aleksandra Sietka - 4,63 G - Dawid Droździel - 3,88 H - Jakub Rymarz - 4,81 Prymusi klas drugich A - Paweł Oleszek - 5,11 B - Bartosz Herc - 5,2 C - Izabella Frąc - 5,5 D - Joanna Mostowska - 4,91 E - Aleksandra Sochacka - 4,57 F - Magdalena Pałęga - 4,25 G - Wiktoria Kasprzak - 4,50 H - Gabriela Romańczuk - 4,29 I - Aleksandra Wszytko - 4,78 Sedecznie gratulujemy a dyrekcji, nauczycielom i wszystkim uczniom życzymy pięknych wakacji.

2019-06-20

Wydarzenia

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych. Uchonorowani uczniowie naszego liceum to: Barbara Rosiak finalistka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH - opiekun p. Maria Hałasa, Maciej Wojnar finalista  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości - opiekun p. Anna Gęborys, Sebastian Czusz finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego - opiekun p. Bernarda Paszko, Stanisław Zabandżała laureat XLV Olimpiady Historycznej - opiekun p. Zbigniew Kordyaczny. Serdecznie gratulujemy.

2019-06-17

Wydarzenia

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Spędzony czas spożytkowali na poznawanie nowych ludzi, rozwijanie swoich umiejętności podczas warsztatów i zwiedzanie naszej stolicy. Tekst: Karolina Pawłuszkiewicz

2019-06-17

Wydarzenia

NON OMNIS MORIAR

…zaczęło się w październiku… …opublikowaliśmy  50 wpisów z różnych kategorii… …dziesiątki nieprzespanych nocy, tysiące przebytych kilometrów, miliony myśli napływających zewsząd i miliardy słów tworzące całokształt naszej rocznej pracy…                 Drodzy czytelnicy Post Scriptum!!

2019-06-14

Wydarzenia

Brąz w piłce plażowej

12.06.2019 roku na obiektach sportowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został rozegrany finałowy turniej siatkówki plażowej szkół ponadginazjalnych  ojewództwa lubelskiego.

2019-06-14

Wydarzenia

Akcje charytatywne

W naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Podaruj krew w IIILO”. W tej wspaniałej inicjatywie oddania krwi wzięło udział aż 47 osób. Część z nich postanowiła zrobić kolejny dobry uczynek

2019-06-11