26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

Odbyły się cztery konkursy:  na monolog sceniczny, na scenkę  dramatyczną i kabaretową, na piosenkę aktorska i filmową oraz konkurs na najlepszą charakteryzację.Uczestników wyróżniało, przede wszystkim, niezwykłe poczucie humoru, podparte oczywiście wspaniałą grą aktorską. Młodzi aktorzy z klasy 1b zaprezentowali fragment kabaretu Hrabi pt. ,, Egzamin’’ i zyskali największe uznanie publiczności. Gra aktorska Julii Szałachy była wspaniała i zasługiwała na I miejsce. Ponadto obejrzeliśmy sceny z największych dzieł literatury, takich jak ,, Pani Bovary" czy ,, Lalka’’. Jednak uczniowie, wykorzystując swoją kreatywność, przedstawili także scenę z "Sherlocka", niesamowicie humorystyczne starcie Mickiewicz vs Słowacki, a także historię Czerwonego Kapturka w swojej własnej interpretacji. Z kolei w kategorii wokalnej swoich sił spróbowali, między innymi, uczniowie z klasy 1b,1e,2b i 2d. Uczniowie zaprezentowali piosenki takie jak ,, Aż po zmierzch’’ , ,, Nie chcę więcej’’ , ,, Szyba’’ , ,, Szukaj mnie’’, Modlitwa Esmeraldy’’ , ,, Nie wystarczy’’ czy ,, Kiedy księżyc jest w nowiu’’. I jak zwykle wokaliści nie zawiedli. Ta część konkursu była zdecydowanie na najwyższym poziomie. Uczucia widowni cały czas ulegały zmianie, od wzruszeń po łzy (ze śmiechu). Interpretacja tekstu była jednym z  kryteriów późniejszej oceny jury w składzie: Pani Renata Choroś, Pani Agnieszka Wasil, Pani Katarzyna Pańko oraz Pani Anna Smyk-Batorska. Podczas obrad jury odbył się ostatni już konkurs tego dnia o nagrodę publiczności-konkurs na najlepszą charakteryzację, w którym to brawa i okrzyki publiczności zadecydowały o wygranej. Swoje umiejętności charakteryzatorskie przedstawili uczniowie klasy 1b, 2b oraz 2d. Mogliśmy zobaczyć niesamowite przemiany w postacie z Harry`ego Pottera m. in. Rona, Hermionę, Hagrida, Zgredka, a także samego Harry`ego. Nie zabrakło strasznych postaci takich jak Ahmanet czy Negan.albo tych kochanych, jak Kłapouchy. Znalazło się tez miejsce na polskich Sarmatów: Zagłobę czy Kmicica. Przepiękną kreację zaprezentowała nam Izolda, tym razem bez Tristana. Nie mogło zabraknąć jednego z najwybitniejszych poetów romantycznych Adama Mickiewicza, który swoją stylizacją i fryzurą podbił serca publiczności. Zwycięska okazała się jednak metamorfoza uczennicy z klasy 1b w Marilyn Monroe.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za kreatywność i włożoną pracę, a także wspaniałej publiczności za niesamowitą zabawę i zapraszamy za rok!

GALERIA

Zuzanna Luciak

Wydarzenia

Wydarzenia

Pożegnanie Abiturientów 2019

W piątek 26 kwietnia br. Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnali abiturientów rocznika 2019. Były gratulacje, nagrody, podziękowania, wspomnienia, wspólne zdjęcia, potem spotkania z wychowawcami a nawet łzy wzruszenia. Jako społeczność szkolna dołączamy do gratulacji i życzeń dla naszych abiturientów. Przed Wami nowe wyzwania, doświadczenia i decyzje. Życzymy pasji w realizacji swoich marzeń i trzymamy za Was kciuki na maturze. Powodzenia! Bo „ każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” ( Wisława Szymborska)

2019-05-07

Wydarzenia

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

Wydarzenia

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Wydarzenia

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Wydarzenia

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

2019-04-09

Wydarzenia

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

2019-04-09

Wydarzenia

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

2019-04-09

Wydarzenia

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Wydarzenia

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26