Pierwszy etap X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz II Liceum Ogólnokształcące odbył się 27 listopada 2018 r. w sali teatralnej. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 29 uczestników,

za bezbłędne napisanie dyktanda mogli uzyskać 100 punktów. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Karol Kowalczuk z klasy Ic (99 pkt) oraz uczennice klasy Ie - Magdalena Majdańska (98 pkt) i Maria Bojarczuk (96 pkt). O zakwalifikowaniu uczniów do etapu finałowego, który odbędzie się w PWSZ w styczniu 2019 r., szkoła zostanie poinformowana przez organizatorów.

Nagrody "Mała Ojczyzna 2019"

15 marca w sali teatralnej III LO gościliśmy uczniów z  gimnazjum i młodzież ze szkół podstawowych na rozdaniu nagród w konkursie "Mała Ojczyzna". Część artystyczną przygotowali uczniowie z Id, III d i III a. Fotografie nagrodzone w konkursie można oglądać  na I piętrze obok kącika patrona. V.L.

2019-03-21

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

12 marca w naszej szkole przeprowadzone zostały prelekcje dotyczące problemu globalnego ocieplenia. Odbyły się one w ramach akcji informacyjnej poprzedzającej Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące, Liceum Plastyczne oraz Szkołę Podstawową nr 6, gdzie przedstawiali prezentacje o szkodliwym wpływie człowieka na zmiany klimatyczne. Podsumowaniem akcji była  demonstracja, która odbyła się 15 marca na zamojskim rynku w godzinach 10.00-11.30. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to wydarzenie zainicjowane przez Szwedkę Grete Thunberg. Aby zwrócić uwagę polityków oraz decydentów na problem globalnego ocieplenia, młodzież z całego świata postanowiła wyjść na ulice i głośno wyrażać swoje zdanie na ten ignorowany i pomijany temat. Strajk odbył się w 2083 miejscach w 125 państwach na całym świecie.

2019-03-19

UWAGA zmiana planu od 18 marca

Od 18 marca 2019 obowiązuje nowy plan zajęć - tu także możesz przejść do planu.

2019-03-15

Sukcesy Macieja Wojnara w etapach olimpiad przedmiotowych

Maciej Wojnar - uczeń klasy 2 matematyczno ekonomicznej zakwalifikował się do centralnego etapu w dwóch olimpiadach: XIV Olimpiady Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. 4 kwietnia w SGH w Warszawie a 6 i 7 kwietnia w Serocku będzie walczył o tytuł finalisty, bądź laureata. Cieszymy się sukcesami Maćka i trzymamy kciuki za pomyślny finał.

2019-03-13

Wyniki konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca” 2019 rok

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kolejnej edycji konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca”

2019-03-10

Dzień otwarty szkoły 2019

22 marca 2019 roku w godzininach 8:00 - 14:00 zapraszamy absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej na dzień otwarty w III Liceum.  PROGRAM DNIA OTWARTEGO 22 MARCA 2019 ROKU

2019-03-06

Królowa Nauk to ich pasja

3 uczniów klasy 2a o profilu matematyczno - fizycznym z programowaniem komputerowym uczestniczyło w dniu 06.02.2019r. w finale Konkursu Matematycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.

2019-03-03

XLII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2018/2019

Uczeń klasy 2a Sebastian Czusz został zakwalifikowany  do etapu centralnego XLII Olimpiady Języka Francuskiego, który odbędzie się w dn. 4 – 6 kwietnia w Łodzi. Sebastian okazał się najlepszy w okręgu lubelskim.  Gratulujemy już tak wielkiego osiągnięcia i życzymy tytułu laureata tejże Olimpiady. Opiekę nad uczniem sprawuje pani Bernarda Paszko.

2019-03-03

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11