We wtorek 9 października uczniowie klasy 2i ,o profilu dziennikarskim , wraz z panią  Elizą Leszczyńską- Pieniak wybrali się do Katolickiego Radia Zamość. Poznali tam tajniki pracy dziennikarza radiowego, które na pewno przydadzą im się w przyszłości.

Uczniowie mieli możliwość także zobaczyć studia nagraniowe ,na żywo usłyszeć audycję  oraz obejrzeć pozostałe pomieszczenia radiowe .Dostali również propozycję współpracy  z redakcją w ramach wolontariatu, dzięki któremu będą mogli doskonalić się w dziedzinie dziennikarstwa.  Po wizycie w radiu w pośpiechu udali się na wykład do galerii BWA. Zostali zaznajomieni z pracami wybitnych ilustratorów z całej Polski, ale także z obrazami malarzy z Zamojszczyzny. Na koniec mieli możliwość zobaczyć dzieła artystów znajdujących się w BWA.  Jako pamiątkę otrzymali albumy z ilustracjami, które są w posiadaniu galerii.

Anna Kaszyca, Aleksandra Misztal  II i

Pożegnanie Abiturientów 2019

W piątek 26 kwietnia br. Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnali abiturientów rocznika 2019. Były gratulacje, nagrody, podziękowania, wspomnienia, wspólne zdjęcia, potem spotkania z wychowawcami a nawet łzy wzruszenia. Jako społeczność szkolna dołączamy do gratulacji i życzeń dla naszych abiturientów. Przed Wami nowe wyzwania, doświadczenia i decyzje. Życzymy pasji w realizacji swoich marzeń i trzymamy za Was kciuki na maturze. Powodzenia! Bo „ każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” ( Wisława Szymborska)

2019-05-07

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26