Pani Beata Pisarczyk-Zabiciel wzięła udział w projekcie finansowanym przez MSZ Królestwa Niderlandów i koordynowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau i Dom Anny Frank w Amsterdamie w latach 2015 – 2018.

Wspólny projekt The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites obejmował wiele działań, między innymi takie, które koncentrowały się na doskonaleniu umiejętności zawodowych nauczycieli oraz kształceniu młodych liderów, głównie w dziedzinie nauczania o tolerancji i poszanowaniu praw człowieka, a także o historii rasizmu i antysemityzmu. Efektem nawiązanej współpracy z Domem Anny Frank jest sprowadzenie do III LO wystawy pt.: ‘Anne Frank. Historia na Dzień Dzisiejszy’. Od 17 do 28 września br. 16 uczniów III LO, po przeszkoleniu przez trenerów z fundacji Anne Frank Polska z Wrocławia, oprowadza po wystawie swoje koleżanki i kolegów prezentując historię Anny Frank. Z wystawą zapoznali się również uczniowie kilku zamojskich szkół. Nasi wolontariusze to:

Karolina Budzyńska, Zuzanna Luciak, Julia Kapłon, Paulina Koczwara, Paulina Kołtun, Kacper Mazurek, Oliwia Rębacz, Damazy Wachuła, Maksymilian Ziemiński (wszyscy uczniowie z 2d); Klaudia Hołubowicz, Anna Kaszyca, Aleksandra Misztal, Agnieszka Rycaj, Agata Sokołowska, Karina Twardziszewska, Aleksandra Wszytko (wszystkie uczennice z 2i)

Dziękujemy wolontariuszom, którzy otrzymają certyfikaty wystawione przez Dom Anny Frank w Amsterdamie.

Dzień Edukacji Narodowej 2018

2018-10-14

SEKRETY RADIA I GALERII BWA

We wtorek 9 października uczniowie klasy 2i ,o profilu dziennikarskim , wraz z panią  Elizą Leszczyńską- Pieniak wybrali się do Katolickiego Radia Zamość. Poznali tam tajniki pracy dziennikarza radiowego, które na pewno przydadzą im się w przyszłości. Uczniowie mieli możliwość także zobaczyć studia nagraniowe ,na żywo usłyszeć audycję  oraz obejrzeć pozostałe pomieszczenia radiowe .Dostali również propozycję współpracy  z redakcją w ramach wolontariatu, dzięki któremu będą mogli doskonalić się w dziedzinie dziennikarstwa.  Po wizycie w radiu w pośpiechu udali się na wykład do galerii BWA. Zostali zaznajomieni z pracami wybitnych ilustratorów z całej Polski, ale także z obrazami malarzy z Zamojszczyzny. Na koniec mieli możliwość zobaczyć dzieła artystów znajdujących się w BWA.  Jako pamiątkę otrzymali albumy z ilustracjami, które są w posiadaniu galerii. Anna Kaszyca, Aleksandra Misztal  II i

2018-10-10

XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

27 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy prawniczej - Zuzanna Luciak oraz Kacper Mazurek wzięli udział w XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Warunkiem uczestniczenia w obradach było wykonanie zadania rekrutacyjnego na temat ,,Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej''. Postacią, którą wybrali była Irena Kosmowska, jedna z 8 kobiet zasiadających w ławach Sejmu Ustawodawczego (1919-1922). Tematem sesji była sprawa spopularyzowania wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny pierwszych posłów Niepodległej. Uczestnicy przygotowali uchwałę, nad którą następnie debatowali. Na posiedzeniu głosowano  nad poprawkami oraz przyjęciem tejże uchwały. Ważnym akcentem były przemówienia: pana Marka Kuchcińskiego - marszałka sejmu RP i pana Marka Michalaka- Rzecznika Praw Dziecka.

2018-10-02

Klasa I b już zintegrowana

20.09.2018 r. wyjechaliśmy wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Gwóźdź na zajęcia integracyjne do Lublina. W ramach Festiwalu Nauki na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego uczestniczyliśmy w warsztatach "Kolorowy świat chemii". W czasie dwugodzinnych zajęć współpracowaliśmy w kilkuosobowych grupach, wykonując doświadczenia chemiczne. Było to świetne połączenie integracji, nauki i zabawy. Po warsztatach przerwa obiadowa okazała się być też dobrą okazją na spacer i wspólne spędzenie czasu.

2018-10-02

WYSTAWA ‘Anne Frank. Historia na Dzień Dzisiejszy’ – EDUKACJA RÓWIEŚNICZA

2018-09-26

Ślubowanie klas pierwszych

18 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji  III liceum  oraz wychowawców złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.  Serdeczne słowa, z życzeniami bardzo dobrych wyników w nauce i prawdziwych przyjaźni w liceum, skierował do obecnych Pan Dyrektor Antoni Szostek .Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Zielińska i Pani Dyrektor Agnieszka Wasil dokonały uroczystego pasowania każdego ucznia na licealistę.

2018-09-25

Warsztaty z analizy chemicznej

19.09.2018 klasa 3B wzięła udział w warsztatach z analizy chemicznej organizowanej przez Katedrę Farmakologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ramach Festiwalu Nauki. Podczas 45 minutowych ćwiczeń każdy uczeń mógł wykonać kilka doświadczeń, które do tej pory można było obejrzeć tylko w podręcznikach. Program wycieczki obejmował także zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku i zabawę w Let Me Out Lublin (escape roomy).

2018-09-23

Msza Święta Inaugurująca rok szkolny 2018/2019

W święto św. Stanisława Kostki w Katedrze Zamojskiej odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Maciej Banach. Przed rozpoczęciem Mszy wszystkich obecnych a szczególnie uczniów klas pierwszych, przywitał proboszcz katedry ks. Robert Strus. Mszę świętą przygotowali uczniowie szkoły włączając się w liturgię słowa, śpiewy i asystę, czuwała nad nimi p. Anny Serafin.

2018-09-18

Narodowe Czytanie "Przedwiośnie"

8 września 2018 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznego w tym roku  było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

2018-09-14