Pani Beata Pisarczyk-Zabiciel wzięła udział w projekcie finansowanym przez MSZ Królestwa Niderlandów i koordynowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau i Dom Anny Frank w Amsterdamie w latach 2015 – 2018.

Wspólny projekt The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites obejmował wiele działań, między innymi takie, które koncentrowały się na doskonaleniu umiejętności zawodowych nauczycieli oraz kształceniu młodych liderów, głównie w dziedzinie nauczania o tolerancji i poszanowaniu praw człowieka, a także o historii rasizmu i antysemityzmu. Efektem nawiązanej współpracy z Domem Anny Frank jest sprowadzenie do III LO wystawy pt.: ‘Anne Frank. Historia na Dzień Dzisiejszy’. Od 17 do 28 września br. 16 uczniów III LO, po przeszkoleniu przez trenerów z fundacji Anne Frank Polska z Wrocławia, oprowadza po wystawie swoje koleżanki i kolegów prezentując historię Anny Frank. Z wystawą zapoznali się również uczniowie kilku zamojskich szkół. Nasi wolontariusze to:

Karolina Budzyńska, Zuzanna Luciak, Julia Kapłon, Paulina Koczwara, Paulina Kołtun, Kacper Mazurek, Oliwia Rębacz, Damazy Wachuła, Maksymilian Ziemiński (wszyscy uczniowie z 2d); Klaudia Hołubowicz, Anna Kaszyca, Aleksandra Misztal, Agnieszka Rycaj, Agata Sokołowska, Karina Twardziszewska, Aleksandra Wszytko (wszystkie uczennice z 2i)

Dziękujemy wolontariuszom, którzy otrzymają certyfikaty wystawione przez Dom Anny Frank w Amsterdamie.

RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2019

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy. Nasze liceum od kilku lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019-01-11

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019

10 stycznia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 552 uczniów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 454. Wybory wygrał Kacper Mazurek z klasy 2d, który został nowym przewodniczącym. Maksymilian Ziemiński z klasy 2d  oraz Wiktoria Tyszko z klasy 1d zostali zastępcami Kacpra. Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

2019-01-11

Zebrania z rodzicami 2019

21 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami klas I, II i III.

2019-01-06

Stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych

Uczennica naszej szkoły Oliwia Łoś z klasy Ia została stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”. Oliwia otrzymała stypendium i list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W piątek 14 grudnia 2018r. trzy uczennice naszej szkoły: Alicja Bździuch z kl. I A i Izabella Frąc z kl. II C (opiekun merytoryczny p. Anna Korkosz) oraz Dominika Majdanik z kl.III D (opiekun merytoryczny p.Eliza Leszczyńska-Pieniak) wzięły udział w II etapie (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Mediach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL.  Aby zakwalifikować się do II etapu Olimpiady, należało napisać esej na jeden z tematów podanych przez Komitet Organizacyjny Olimpiady. Natomiast na II etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązali test wiedzy składający się z 40 pytań. Eseje uczennic naszej szkoły, dzięki którym zakwalifikowały się do etapu II Olimpiady zostaną wkrótce opublikowane na szkolnym blogu uczniowskim „Post Scriptum”- ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

Projektu Marzenie

W naszej szkole, 13 grudnia 2018r., odbyła się kawiarenka z ciastami i babeczkami. Została zorganizowana przez członków "Projektu Marzenie"

Nasza uczennica dwukrotną Mistrzynią Europy w kumite

W dniach od 5 do 12 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Marta Czapka (1e) i Kacper Pańko(3a),  brali udział w XXIV Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w Słowenii.

2018-12-15

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety.

2018-12-13

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09