8 września 2018 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznego w tym roku  było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00 na Rynku Wielkim (na schodach Ratusza). Ostatnią powieść autora - historię Cezarego Baryki, która stanowi krytyczną zadumę nad sytuacją Polski tuż po odzyskaniu niepodległości, mogliśmy usłyszeć m.in. w interpretacji przedstawicieli szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, władz Miasta, parlamentarzystów, słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i czytelników biblioteki.

Organizatorem wydarzenia w naszym mieście jest nieprzerwanie od 7 lat Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Każde wydanie powieści mogło zostać ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Narodowe Czytanie odbyło się po raz siódmy. Stanowi ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo i upowszechniającą największe dzieła literatury polskiej. W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, corocznym zwyczajem, społeczność naszej szkoły również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Fragment utworu z części  I pt. „Rodowód” przeczytała Pani profesor Alicja Majder.

Kontynuacją wydarzenia będzie czytanie dzieł zawartych w „Antologii Niepodległości”. Uroczystości odbędą się w listopadzie. Wszystkich chętnych Pani profesor zaprasza do udziału.

RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2019

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy. Nasze liceum od kilku lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019-01-11

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019

10 stycznia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 552 uczniów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 454. Wybory wygrał Kacper Mazurek z klasy 2d, który został nowym przewodniczącym. Maksymilian Ziemiński z klasy 2d  oraz Wiktoria Tyszko z klasy 1d zostali zastępcami Kacpra. Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

2019-01-11

Zebrania z rodzicami 2019

21 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami klas I, II i III.

2019-01-06

Stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych

Uczennica naszej szkoły Oliwia Łoś z klasy Ia została stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”. Oliwia otrzymała stypendium i list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W piątek 14 grudnia 2018r. trzy uczennice naszej szkoły: Alicja Bździuch z kl. I A i Izabella Frąc z kl. II C (opiekun merytoryczny p. Anna Korkosz) oraz Dominika Majdanik z kl.III D (opiekun merytoryczny p.Eliza Leszczyńska-Pieniak) wzięły udział w II etapie (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Mediach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL.  Aby zakwalifikować się do II etapu Olimpiady, należało napisać esej na jeden z tematów podanych przez Komitet Organizacyjny Olimpiady. Natomiast na II etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązali test wiedzy składający się z 40 pytań. Eseje uczennic naszej szkoły, dzięki którym zakwalifikowały się do etapu II Olimpiady zostaną wkrótce opublikowane na szkolnym blogu uczniowskim „Post Scriptum”- ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

Projektu Marzenie

W naszej szkole, 13 grudnia 2018r., odbyła się kawiarenka z ciastami i babeczkami. Została zorganizowana przez członków "Projektu Marzenie"

Nasza uczennica dwukrotną Mistrzynią Europy w kumite

W dniach od 5 do 12 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Marta Czapka (1e) i Kacper Pańko(3a),  brali udział w XXIV Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w Słowenii.

2018-12-15

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety.

2018-12-13

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09