Program rządowy "Dobry start" 300 zł dla uczącego się dziecka.

Tu przeczytaj jak złożyć wniosek.

Ślubowanie klas pierwszych

18 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji  III liceum  oraz wychowawców złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.  Serdeczne słowa, z życzeniami bardzo dobrych wyników w nauce i prawdziwych przyjaźni w liceum, skierował do obecnych Pan Dyrektor Antoni Szostek .Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Zielińska i Pani Dyrektor Agnieszka Wasil dokonały uroczystego pasowania każdego ucznia na licealistę.

2018-09-25

Warsztaty z analizy chemicznej

19.09.2018 klasa 3B wzięła udział w warsztatach z analizy chemicznej organizowanej przez Katedrę Farmakologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ramach Festiwalu Nauki. Podczas 45 minutowych ćwiczeń każdy uczeń mógł wykonać kilka doświadczeń, które do tej pory można było obejrzeć tylko w podręcznikach. Program wycieczki obejmował także zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku i zabawę w Let Me Out Lublin (escape roomy).

2018-09-23

Msza Święta Inaugurująca rok szkolny 2018/2019

W święto św. Stanisława Kostki w Katedrze Zamojskiej odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Maciej Banach. Przed rozpoczęciem Mszy wszystkich obecnych a szczególnie uczniów klas pierwszych, przywitał proboszcz katedry ks. Robert Strus. Mszę świętą przygotowali uczniowie szkoły włączając się w liturgię słowa, śpiewy i asystę, czuwała nad nimi p. Anny Serafin.

2018-09-18

Narodowe Czytanie "Przedwiośnie"

8 września 2018 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznego w tym roku  było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

2018-09-14

Początek Roku Szkolnego 2018/2019

3 września o godzinie 9 dzwonek szkolny oznajmił początek Nowego Roku Szkolnego 2018/2019. Uczniowie spotkali się z wychowawcami a następnie klasy pierwsze serdecznie powitali: Pan Dyrektor Antoni Szostek,  Pani wicedyrektor Agnieszka Zielińska i Pani wicedyrektor Agnieszka Wasil. Pierwszoklasiści usłyszeli wiele ciepłych słów które skierowali do nich Pan Dyrektor, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Pańko i opiekun Samorządu szkolnego Pan Zbigniew Kordyaczny. Około 280 pierwszoklasistów podejmie naukę w ośmiu klasach, są to: klasa matematyczno-fizyczna z programowaniem komputerowym, klasa matematyczno-informatyczna z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego, klasa matematyczno-ekonomiczna, klasa biologiczno-medyczna, klasa prawnicza, klasa lingwistyczna. Ogółem w szkole uczy się około 800 uczniów.

2018-09-03

Program rządowy "Dobry start"

Program rządowy "Dobry start" 300 zł dla uczącego się dziecka. Tu przeczytaj jak złożyć wniosek.

2018-07-29

Projekt "Krokus"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1i wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w Projekcie „Krokus”, który był realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy.

III LO uczciło 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Po raz kolejny społeczność III LO zaangażowała się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy 1i wykonali samodzielnie kilkaset żółtych papierowych kwiatów, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję,

XIV edycja projektu CEMS

Od 15 do 18 maja 2018r. miejsce miała XIV edycja projektu CEMS Chance organizowana przez studentów SGH. Udział w niej wzięła uczennica naszego liceum Klaudia Hołubowicz z klasy 1i.