W poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. o godz. 9.00 w hali sportowej III LO, ul. Kilińskiego 15, odbył się Turniej koszykówki dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. W turnieju rywalizowały trzy drużyny damskie

– III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie oraz cztery drużyny męskie – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Najlepszą drużyną w kat. chłopców zostało zamojskie III LO, pokonując w finale – I LO Biłgoraj: 66 do 21.

Wyniki:

Dziewczęta

 1. mecz, III LO Zamość vs I LO Zamość 27 do 19 (6:2, 8:6, 10:4, 3:7),
 2. mecz, I LO Krasnystaw vs I LO Zamość 38 do 12 (10:4, 16:2, 8:2, 4:4),
 3. mecz, III LO Zamość vs I LO Krasnystaw 24 do 31 (12:7, 0:9, 6:11, 6:4).

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Skład: Ścibor Aleksandra, Żydek Patrycja, Mazurek Agata, Mąka Aleksandra, Bałuka Natalia, Betlejewska Maria, Radziej Klaudia, Kamińska Patrycja. Trener: Marta Grzywna.
 2. miejsce – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Skład: Karolina Raczkiewicz, Natalia Gajewska, Ewelina Gajewska, Natalia Żujewska, Monika Piotrowska, Katarzyna Ożóg, Julia Lipiec, Katarzyna Szajewska, Wiktoria Kasprzak, Patrycja Ładnowska, Dominika Mrozik, Aleksandra Chmiel, Gabriela Uchman. Trener: Przemysław Mazurek.
 3. miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Skład: Diana Siemko, Zuzanna Podolak, Marta Otłowska, Katarzyna Hawrylak, Natalia Wojciechowska, Izabela Opoka, Izabela Chadaj, Wiktoria Koniec, Stella Zając, Katarzyna Siemczyk, Julia Poździk. Trener: Piotr Maliszewski.

Wyniki:

Chłopcy

2.mecz, III LO Zamość vs ZSP3 Zamość 81 do 1 (17:0, 13:1, 22:0, 29:0),

 1. mecz, I LO Biłgoraj vs I SLO Zamość 48 do 16 (7:3, 17:2, 8:4, 16:7),
 2. mecz, III LO Zamość vs I SLO Zamość 56 do 12 (23:1, 8:3, 8:6, 17:2),
 3. mecz, ZSP3 Zamość vs I LO Biłgoraj 17 do 54 (3:16, 5:15, 4:8, 5:15),
 4. mecz, III LO Zamość vs I LO Biłgoraj 66 do 21 (19:3, 14:4, 19:4, 14:10),
 5. mecz, I SLO Zamość vs ZSP3 Zamość 36 do 14 (4:5, 13:4, 9:1, 10:4).

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Skład: Rutyna Mateusz, Jagoda Adam, Świderski Michał, Sobczuk Kamil, Sobolewski Tomasz, Skrok Michał, Świszcz Maciej, Derewiecki Jarosław, Raczkiewicz Igor. Trener: Krzysztof Mazurek.
 2. miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju. Skład: Gajór Michał, Zych Bartłomiej, Żerebiec Mateusz, Garbacki Jakub, Ciepłowski Maciej, Lewkowicz Jan, Sławkowski Jakub, Demucha Maciej. Trener: Ryszard Sawa.
 3. miejsce– I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Skład: Radliński Michał, Mazurek Igor, Michał Kostrubiec, Bartłomiej Kurzępa, Zerebiec Jakub, Mazurek Karol, Jarski Jakub, Łysiak Jakub, Kidybiński Paweł. Trener: Maciej Usidus.
 4. miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Skład: Blicharz Mateusz, Furlepa Krystian, Knap Patryk, Lachowski Bartłomiej, Łyś Piotr, Malinowski Kamil, Węcławik Jakub, Ulanicki Piotr, Bednarczuk Kacper, Świszcz Mateusz, Posłuszny Maciej. Trener: Tomasz Matysiak.

Zwycięskim drużynom wręczone zostały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Sędziowali: Krzysztof Mazurek, Przemysław Mazurek.

Obsługa techniczna stolika: Magdalena Prus, Sylwia Szewczuk, Mateusz Rutyna.

Wydarzenia

Wydarzenia

Pożegnanie Abiturientów 2019

W piątek 26 kwietnia br. Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnali abiturientów rocznika 2019. Były gratulacje, nagrody, podziękowania, wspomnienia, wspólne zdjęcia, potem spotkania z wychowawcami a nawet łzy wzruszenia. Jako społeczność szkolna dołączamy do gratulacji i życzeń dla naszych abiturientów. Przed Wami nowe wyzwania, doświadczenia i decyzje. Życzymy pasji w realizacji swoich marzeń i trzymamy za Was kciuki na maturze. Powodzenia! Bo „ każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” ( Wisława Szymborska)

2019-05-07

Wydarzenia

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

Wydarzenia

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Wydarzenia

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Wydarzenia

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

2019-04-09

Wydarzenia

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

2019-04-09

Wydarzenia

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

2019-04-09

Wydarzenia

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Wydarzenia

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26