W poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. o godz. 9.00 w hali sportowej III LO, ul. Kilińskiego 15, odbył się Turniej koszykówki dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. W turnieju rywalizowały trzy drużyny damskie

– III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie oraz cztery drużyny męskie – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Najlepszą drużyną w kat. chłopców zostało zamojskie III LO, pokonując w finale – I LO Biłgoraj: 66 do 21.

Wyniki:

Dziewczęta

 1. mecz, III LO Zamość vs I LO Zamość 27 do 19 (6:2, 8:6, 10:4, 3:7),
 2. mecz, I LO Krasnystaw vs I LO Zamość 38 do 12 (10:4, 16:2, 8:2, 4:4),
 3. mecz, III LO Zamość vs I LO Krasnystaw 24 do 31 (12:7, 0:9, 6:11, 6:4).

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Skład: Ścibor Aleksandra, Żydek Patrycja, Mazurek Agata, Mąka Aleksandra, Bałuka Natalia, Betlejewska Maria, Radziej Klaudia, Kamińska Patrycja. Trener: Marta Grzywna.
 2. miejsce – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Skład: Karolina Raczkiewicz, Natalia Gajewska, Ewelina Gajewska, Natalia Żujewska, Monika Piotrowska, Katarzyna Ożóg, Julia Lipiec, Katarzyna Szajewska, Wiktoria Kasprzak, Patrycja Ładnowska, Dominika Mrozik, Aleksandra Chmiel, Gabriela Uchman. Trener: Przemysław Mazurek.
 3. miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Skład: Diana Siemko, Zuzanna Podolak, Marta Otłowska, Katarzyna Hawrylak, Natalia Wojciechowska, Izabela Opoka, Izabela Chadaj, Wiktoria Koniec, Stella Zając, Katarzyna Siemczyk, Julia Poździk. Trener: Piotr Maliszewski.

Wyniki:

Chłopcy

2.mecz, III LO Zamość vs ZSP3 Zamość 81 do 1 (17:0, 13:1, 22:0, 29:0),

 1. mecz, I LO Biłgoraj vs I SLO Zamość 48 do 16 (7:3, 17:2, 8:4, 16:7),
 2. mecz, III LO Zamość vs I SLO Zamość 56 do 12 (23:1, 8:3, 8:6, 17:2),
 3. mecz, ZSP3 Zamość vs I LO Biłgoraj 17 do 54 (3:16, 5:15, 4:8, 5:15),
 4. mecz, III LO Zamość vs I LO Biłgoraj 66 do 21 (19:3, 14:4, 19:4, 14:10),
 5. mecz, I SLO Zamość vs ZSP3 Zamość 36 do 14 (4:5, 13:4, 9:1, 10:4).

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Skład: Rutyna Mateusz, Jagoda Adam, Świderski Michał, Sobczuk Kamil, Sobolewski Tomasz, Skrok Michał, Świszcz Maciej, Derewiecki Jarosław, Raczkiewicz Igor. Trener: Krzysztof Mazurek.
 2. miejsce– I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju. Skład: Gajór Michał, Zych Bartłomiej, Żerebiec Mateusz, Garbacki Jakub, Ciepłowski Maciej, Lewkowicz Jan, Sławkowski Jakub, Demucha Maciej. Trener: Ryszard Sawa.
 3. miejsce– I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Skład: Radliński Michał, Mazurek Igor, Michał Kostrubiec, Bartłomiej Kurzępa, Zerebiec Jakub, Mazurek Karol, Jarski Jakub, Łysiak Jakub, Kidybiński Paweł. Trener: Maciej Usidus.
 4. miejsce– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Skład: Blicharz Mateusz, Furlepa Krystian, Knap Patryk, Lachowski Bartłomiej, Łyś Piotr, Malinowski Kamil, Węcławik Jakub, Ulanicki Piotr, Bednarczuk Kacper, Świszcz Mateusz, Posłuszny Maciej. Trener: Tomasz Matysiak.

Zwycięskim drużynom wręczone zostały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Sędziowali: Krzysztof Mazurek, Przemysław Mazurek.

Obsługa techniczna stolika: Magdalena Prus, Sylwia Szewczuk, Mateusz Rutyna.

Wydarzenia

Wydarzenia

Ogłoszenia dla uczniów i rodziców klas pierwszych

Podręczniki Opłata wpisowego. Nr konta: 48 2030 0045 1110 0000 0086 7100 Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły

2019-07-09

Wydarzenia

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM. Część oficjalną Zjazdu otworzyła Małgorzata Bielecka (Piskorz) – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (tego sprzed 20 lat). W imieniu dyrekcji zebranych gości powitała wicedyrektor Agnieszka Zielińska. W atmosferze luzu i ogromnej radości w murach szkoły odbył się nadzwyczajny Zjazd, w którym uczestniczyło blisko 70 absolwentów i wielu ówczesnych nauczycieli.

2019-07-06

Wydarzenia

Patronat Instytutu Historii UMCS

27 czerwca 2018 dyrektor szkoły Antoni Szostek podpisał na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie umowę patronacką. Uczelnię reprezentował dyrektor Instytutu Historii dr hab. Marek Sioma. Patronat naukowy oznacza wspieranie uczniów klasy prawniczo-dziennikarskiej naszej szkoły, udział w różnego rodzaju zajęciach organizowanych przez Instytut Historii i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

2019-06-28

Wydarzenia

Rok Szkolny 2018/2019

19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019, uczniowie promowani otrzymali świadectwa z rąk wychowawców. Olimpijczycy i prymusi klas zgromadzeni w sali teatralnej, otrzymali świadectwa wraz z nagrodami i gratulacjami z rąk Dyrekcji III Liceum. Uczniowie ze średnią powyżej 5.0 i najlepsi sportowcy cieszyli się z przyznanych przez Radę Pedagogiczną stypendiów. Wśród nich prymus szkoły Izabella Frąc z klasy 2C ze średnią 5,5. Prymusi klas pierwszych A - Jakub Bujak - 5,0 B - Michał Biały - 5,13 C - Milena Micek - 5,06 D - Dominika Pikuzińska - 4,80 E - Majdańska Magdalena - 5,19 F - Aleksandra Sietka - 4,63 G - Dawid Droździel - 3,88 H - Jakub Rymarz - 4,81 Prymusi klas drugich A - Paweł Oleszek - 5,11 B - Bartosz Herc - 5,2 C - Izabella Frąc - 5,5 D - Joanna Mostowska - 4,91 E - Aleksandra Sochacka - 4,57 F - Magdalena Pałęga - 4,25 G - Wiktoria Kasprzak - 4,50 H - Gabriela Romańczuk - 4,29 I - Aleksandra Wszytko - 4,78 Sedecznie gratulujemy a dyrekcji, nauczycielom i wszystkim uczniom życzymy pięknych wakacji.

2019-06-20

Wydarzenia

Najlepsi 2019 - nagrodzeni przez Pana Prezydenta

13 czerwca 2019r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych. Uchonorowani uczniowie naszego liceum to: Barbara Rosiak finalistka Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH - opiekun p. Maria Hałasa, Maciej Wojnar finalista  XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości - opiekun p. Anna Gęborys, Sebastian Czusz finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego - opiekun p. Bernarda Paszko, Stanisław Zabandżała laureat XLV Olimpiady Historycznej - opiekun p. Zbigniew Kordyaczny. Serdecznie gratulujemy.

2019-06-17

Wydarzenia

CEMS Chance

W dniach 20 - 24 maja 2019r. uczniowie klasy IB Karolina Pawłuszkiewicz i Michał Biały wzięli udział w ogólnopolskim projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Spędzony czas spożytkowali na poznawanie nowych ludzi, rozwijanie swoich umiejętności podczas warsztatów i zwiedzanie naszej stolicy. Tekst: Karolina Pawłuszkiewicz

2019-06-17

Wydarzenia

NON OMNIS MORIAR

…zaczęło się w październiku… …opublikowaliśmy  50 wpisów z różnych kategorii… …dziesiątki nieprzespanych nocy, tysiące przebytych kilometrów, miliony myśli napływających zewsząd i miliardy słów tworzące całokształt naszej rocznej pracy…                 Drodzy czytelnicy Post Scriptum!!

2019-06-14

Wydarzenia

Brąz w piłce plażowej

12.06.2019 roku na obiektach sportowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został rozegrany finałowy turniej siatkówki plażowej szkół ponadginazjalnych  ojewództwa lubelskiego.

2019-06-14

Wydarzenia

Akcje charytatywne

W naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Podaruj krew w IIILO”. W tej wspaniałej inicjatywie oddania krwi wzięło udział aż 47 osób. Część z nich postanowiła zrobić kolejny dobry uczynek

2019-06-11