Współpracując z AIESEC Komitet Lokalny Lublin, w ramach projektu edukacyjnego NEXT STEP p. Beata Pisarczyk-Zabiciel zorganizowała w naszej szkole warsztaty kulturowe. W dniach 15-19 października 2018r. mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę o kulturę lankijską i brazylijską. Studenci Erandii Udage Achichi i Leonardo Amorim prowadzili z nami zajęcia w języku angielskim. Przedstawiali prezentacje dotyczące ich państw, kultur, obyczajów. Dwoje uczniów klasy IIi w tym okresie gościło ich w swoich domach.

-Goszczenie zagranicznego studenta to naprawdę fajne doświadczenie, chociaż na początku nie byłam do tego przekonana. Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w tym projekcie jako osoba goszcząca, ponieważ mogłam podszlifować swój język, co jest bardzo ważne gdyż planuję zdawać maturę rozszerzoną z języka angielskiego. Na pewno nie obyło się bez lekkiego stresu i obawy przed zaproszeniem do domu kogoś obcego, ale już po pierwszym dniu Erandii dała się poznać jako przemiła i ciepła osoba. Po zajęciach oprowadzaliśmy studentów po naszym mieście, pokazaliśmy najciekawsze obiekty. Okazało się, że Erandii bardzo fascynuje środowisko przyrodnicze i kuchnia polska. Najbardziej do gustu przypadły jej nasze polskie pierogi i placki ziemniaczane. Podsumowując, była to przygoda, która na pewno na długo pozostanie mi w pamięci, miałam okazję poznać kogoś o odmiennej kulturze, dowiedzieć się kilku nowych ciekawych rzeczy, podszlifować angielski, a także zawrzeć nową, ciekawą znajomość. Polecam każdemu!

Relacjonowała: Wiktoria Holuta, IIi

Nauczyciele nagrodzeni przez Prezydenta

18 października w Kinie Stylowy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Zamościa- Andrzeja Wnuka,  nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gronie nagrodzonych znaleźli się pedagodzy z III LO - pani Anna Gęborys, pan Zbigniew Kordyaczny i pani Eliza Leszczyńska-Pieniak. Prezydent Andrzej Wnuk podziękował za dotychczasową pracę nauczycielom, którzy odeszli na emeryturę oraz wręczył nagrody dyrektorom szkół i przedszkoli. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli film pt.”Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. V.L.

2019-10-20

Medal na Igrzyskach Wojewódzkich

16 października 2019 roku na Stadionie Startu w Lublinie rozegrano Wojewódzki Finał Licealiady SZS w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Nasi lekkoatleci nie zmarnowali swojej szansy i godnie reprezentowali III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. Największe gratulacje należą się Kindze Staszczuk uczennicy klasy I , która po emocjonującej walce w konkursie skoku w dal dziewcząt zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal z wynikiem 4,83 m.

2019-10-20

Lekkoatleci jadą do Lublina…

Efekt zmagań w Rejonowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 09.10.2019 roku w Zamościu pozytywnie nas zaskoczył. Do zawodów wojewódzkich indywidualnie zakwalifikowali się:

2019-10-12

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk

Laureatką Literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk! Pisarka w ubiegłym roku wsparła naszą akcję III LO CZYTA i przekazała szczególne pozdrowienia dla czytelników naszej biblioteki. W naszych zbiorach mamy dwie książki z autografami autorki „Prawiek i inne czasy” oraz „Podróż ludzi Księgi”.

2019-10-10

Obóz narciarski we Włoszech

Uczniowski Klub Sportowy III LO w Zamościu organizuje obóz narciarski we Włoszech Val di Sole - Pejo. Hotel Zanella ***.  Niesamowita atmosfera alpejskiego uzdrowiska. Termin: 17.01.2020 – 26.01.2020

2019-10-07

Witkacy - wykład w Muzeum Zamojskim

19 września 2019 roku w Muzeum Zamojskim w Zamościu odbył się wykład otwarty z okazji 80 - tej rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza prowadzony przez historyka sztuki panią Izabelę Winiewicz-Cybulską.

2019-10-07

Szkolna Liga LA 2019

01.10.2019 roku na stadionie miejskim w Zamościu zmierzyli się młodzi lekkoatleci ze szkół średnich w zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

2019-10-06

Maria Bojarczuk laureatką Dyktanda

W czwartek, 26 września 2019 r., w Pałacu Zamoyskich (obecnej siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego) odbyło się Dyktando Szymonowiczowskie.

2019-10-06

KOMÓRKOMANIA

III Liceum po raz kolejny przystąpiło do akcji organizowanej przez Fundacje DKMS - #KOMÓRKOMANIA.

2019-10-04

AIESEC