W dniu 26.04.2017 roku na obiektach sportowych III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu został rozegrany kolejny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora III LO.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół z Biłgoraja – Zespół szkół Leśnych, Leżajska – Zespół Szkół Licealnych, Lublina – Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych oraz zespół gospodarzy III LO Zamość.

 

W wyniku sportowych zmagań I miejsce w zawodach zajął Zespół Szkół Licealnych z Leżajska, reprezentacja III LO Zamość zakończyła rozgrywki na 2 miejscu, trzecie i czwarte miejsce zajęły w kolejności zespoły z Lublina i Biłgoraja.

Na zakończenie turnieju Dyrektor III LO wręczył uczestnikom puchary oraz podziękował reprezentantom szkoły kończącym naukę w bieżącym roku szkolnym: Karol Tytoniowi, Damianowi Juszczakowi, Jakubowi Sakowi.

Uroczystości zakończenia turnieju towarzyszyło jeszcze jedno wydarzenie. Za owocną pracę na rzecz Uczniowskiego Klubu Sportowego III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida Dyrektor III LO p. Antoni Szostek podziękował p. Wiesławowi Potarskiemu.

Zespół III LO Zamość wystąpił w składzie:

 1. Tytoń Karol
 2. Juszczak Damian
 3. Mazurek Dawid
 4. Mazurek Dawid
 5. Marczuk Kamil
 6. Lis Kacper
 7. Sak Jakub
 8. Mężyński Jakub
 9. Greszta Patryk
 10. Wojtyna Karol
 11. Łaba Mikołaj

Opiekun : Jan Obszański

Wydarzenia

Wydarzenia

Pasjonujący finał Miejskiej Licealiady w szachach drużynowych

19 listopada 2018 roku w sali multimedialnej III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu został rozegrany turniej reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych w szachach drużynowych. III LO reprezentowali: Joanna Dorosz Magdalena Piwko Patryk Greszta Maciej Kordyaczny Kacper Pańko Maciej Wojnar Opiekun: Jan Obszański

2018-11-19

Wydarzenia

Złoto dla naszych dziewcząt w karate

10 listopada 2018r w Pruszkowie odbył się XVI Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup Orlen 2018, w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły - Marta Czapka (1e) i Małgorzata Pawluk (2e). Po zaciętych walkach drużyna dziewcząt dotarła do finału. W walce o pierwsze miejsce zawodniczki RKKT Zamość nie dały za wygraną i sięgnęły po złoto.  

2018-11-19

Wydarzenia

Koncert "Sztuka dla Niepodległej"

11 listopada w nowo otwartej galerii sztuki Galeria Staszica 13 w Zamościu odbył się koncert uświetniający obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę "Sztuka dla Niepodległej".  W tym wspaniałym wydarzeniu brali udział  Polacy różnych pokoleń: od najmłodszych przedszkolaków recytujących wiersze o ojczyźnie po bardziej już doświadczonych ludzi kultury i sztuki prezentujących poważną poezję patriotyczną. Z radością przyjęliśmy zaproszenie organizatorów, by i nasza szkoła miała swój udział w tym wzruszającym przedsięwzięciu. Reprezentował nas zespół w składzie: Patrycja Wójtowicz, Karolina Pawłuszkiewicz, Zuzanna Luciak, Michał Biały, Filip Lasota i Damazy Wachuła. W ramach przygotowanego koncertu zaprezentowali poruszające utwory poświęcone naszej ojczyźnie z repertuaru Marka Grechuty czy Piwnicy pod Baranami, a także tak znaczące dla naszego narodu pieśni jak "Ojczyzno ma". Nad młodzieżą czuwała pani prof. Renata Choroś. Publiczność była zachwycona koncertem, który przerodził się w spontaniczne, wspólne, rodzinne śpiewanie tak znanych pieśni jak "O mój rozmarynie" czy "Marsz pierwszej brygady". Bez wątpienia, gości i artystów połączyło niezwykłe, patriotyczne przeżycie. Damazy Wachuła Galeria

2018-11-15

Wydarzenia

Listopadowe zebrania z rodzicami

19 listopada w poniedziałek o godzinie 16:00 odbedą się zebrania z rodzicami klas I, II i III.

2018-11-13

Wydarzenia

Hymn Polski w III Liceum

9 listopada w piątek o godzinie 11:11 cała społeczność III LO zebrała się w hali sportowej i odśpiewała Hymn Polski.  RELACJA VIDEO

2018-11-13

Wydarzenia

Drogi do Niepodległości 2018

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs historyczny „Drogi do Niepodległości”. Z tej okazji gościliśmy pracowników naukowych Instytutu Historii UMCS: prof.dr hab. Marka Siomę i dr hab. Piotra Bednarza, którzy wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat kształtowania się państwa polskiego po 1918r.

2018-11-11

Wydarzenia

Sukces Adriana w konkursie „Warto być Polakiem”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym „Warto być Polakiem” zorganizowanym przez  Kurier Lubelski i Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

2018-11-07

Wydarzenia

Wolności Uderzył Dzwon

Kiedy w 1795 roku w wyniku III rozbioru Polska przestała istnieć na mapach świata, rozpoczął się dla naszego kraju okres całkowitego zniewolenia. Rozpoczął się  okrutny czas rozlewu krwi tych, którzy walczyli o to, aby nasz kraj był niepodległy. Tych, którzy gotowi byli oddać życie dla nas, abyśmy mogli żyć w kraju niepodległym i wolnym od zaborców.

2018-11-07

Wydarzenia

Ilustracja plastyczna do tekstu patriotycznego - konkurs

Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs „Ilustracja plastyczna do tekstu patriotycznego”. Uczniowie w dowolnej technice plastycznej mieli zinterpretować wybrany tekst poetycki o tematyce patriotycznej. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy II e Aleksandra Typek

2018-11-07

Wydarzenia sportowe

WydSport