W dniu 26.04.2017 roku na obiektach sportowych III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu został rozegrany kolejny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora III LO.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół z Biłgoraja – Zespół szkół Leśnych, Leżajska – Zespół Szkół Licealnych, Lublina – Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych oraz zespół gospodarzy III LO Zamość.

 

W wyniku sportowych zmagań I miejsce w zawodach zajął Zespół Szkół Licealnych z Leżajska, reprezentacja III LO Zamość zakończyła rozgrywki na 2 miejscu, trzecie i czwarte miejsce zajęły w kolejności zespoły z Lublina i Biłgoraja.

Na zakończenie turnieju Dyrektor III LO wręczył uczestnikom puchary oraz podziękował reprezentantom szkoły kończącym naukę w bieżącym roku szkolnym: Karol Tytoniowi, Damianowi Juszczakowi, Jakubowi Sakowi.

Uroczystości zakończenia turnieju towarzyszyło jeszcze jedno wydarzenie. Za owocną pracę na rzecz Uczniowskiego Klubu Sportowego III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida Dyrektor III LO p. Antoni Szostek podziękował p. Wiesławowi Potarskiemu.

Zespół III LO Zamość wystąpił w składzie:

 1. Tytoń Karol
 2. Juszczak Damian
 3. Mazurek Dawid
 4. Mazurek Dawid
 5. Marczuk Kamil
 6. Lis Kacper
 7. Sak Jakub
 8. Mężyński Jakub
 9. Greszta Patryk
 10. Wojtyna Karol
 11. Łaba Mikołaj

Opiekun : Jan Obszański

Wydarzenia

Wydarzenia

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Wydarzenia

Konkurs zostań drugim Tolkienem 2019

Zapraszamy uczniów gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej powiatu zamojskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Pobierz  REGULAMIN KONKURSU

2019-02-08

Wydarzenia

Walentynki 2019

14 lutego to dzień w którym szczególnie okazujemy sobie uczucia, w tym roku "Walentynki" wypadają w zimowe ferie zatem uczniowie wcześniej przygotowali różne imprezy. We wtorek 5 lutego Samorząd zorganizował koncert "karaoke" w którym większość chętnie uczestniczyła wspólnie śpiewając znane miłosne piosenki.

2019-02-08

Wydarzenia

kup lizaka, nakarm psiaka

W naszej szkole działa stoisko pod przewodnim hasłem "kup lizaka, nakarm psiaka", możecie wspomóc zwierzęta z pobliskiego schroniska a przy okazji przekąsić coś słodkiego, serdecznie zapraszamy! Można przeczytać o nas TUTAJ

2019-02-08

Wydarzenia

X Zamojskiego Dyktanda 2019

Dnia 31.01.2018r., uczniowie klas pierwszych: Maria Bojarczuk, Magdalena Majdańska, Karol Kowalczuk oraz uczennica klasy drugiej – Izabela Fronc, udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Brali oni udział w finale jubileuszowego X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez PWSZ i II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Dyktando nie należało do najłatwiejszych, a uczestnicy musieli zmagać się z wieloma trudnościami jakie ortografia ze sobą niesie. Wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem Maria Bojarczuk z klasy Ie, która uplasowała się na III pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019-02-04

Wydarzenia

Oferta AGH

4 lutego gościliśmy w naszej szkole wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W krótkiej prezentacji przedstawiono możliwości jakie daje uczelnia, kierunki rozwoju, metody naboru studentów. Była możliwość zadawania pytań, obejrzeliśmy film o uczelni. Wielu naszych absolwentów studiuje na AGH, a kolejni zapewne także dokonają podobnego wyboru.

2019-02-04

Wydarzenia

Studniówka 2019

26 stycznia o godzinie 19:00 w zamojskiej hali OSiR, Pan Dyrektor Antoni Szostek rozpoczął bal maturalny słowami „poloneza czas zacząć” i tradycyjnie jak co rok, od początku istnienie liceum, poprowadził piękny korowód dziewcząt i chłopców.

2019-01-27

Wydarzenia

Łyk kultury

Koniec semestru to dobra okazja, żeby zmienić perspektywę i zamienić szkolną ławkę na muzealną podłogę.

2019-01-27

Wydarzenia

Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego

17 stycznia 2019 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło sie wydarzenie którego organizatorami byli uczniowie klasy 2 E: Mateusz Grzyb, Karolina Mazurek, Maciej Wojnar, Mateusz Psiuk i Miłosz Piotrowski.

2019-01-23

Wydarzenia sportowe

WydSport