We wtorek 29 marca 2017 r. na hali sportowej MOSiR w Puławach odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców.

W turnieju wzięło udział 6 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim. Oprócz reprezentacji III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu udział wzięły: IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespół Szkół NR 5 w Lublinie, II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie oraz III Liceum Ogólnokształcące w Puławach. Drużyny podzielono na dwie grupy kwalifikacyjne, gdzie obowiązywał system gier „każdy z każdym”. Nasi chłopcy w swojej grupie odnieśli dwa pewne zwycięstwa (nad Lublinem 14 – 10 oraz Chełmem 18-5)
i awansowali do finału zawodów. Rywalem III LO był zespół „Ogólniaka” z Puław, który również z kompletem zwycięstw zajął I miejsce w grupie. Po emocjonującym meczu minimalnie lepsi okazali się puławianie, wygrywając 13 – 12. III miejsce w zawodach zajęła reprezentacja ZS nr 5 w Lublinie pokonując 15 – 10 kolegów Białej Podlaskiej.
Skład reprezentacji III LO: Tomasz Sałach, Piotr Styk, Krzysztof Maroszek, Michał Mróz, Jakub Świerczyński, Kamil Wawrzycki, Karol Czerwonka, Karol Juźwiak, Sebastian Łasocha, Michał Banach, Kamil Bielan, Marcin Witkowski, Bartosz Sobczak, Krzysztof Bigos, Mateusz Romańczuk. Trener: Marcin Czerwonka

Spotkanie dyrekcji z rodzicami klas pierwszych

Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Zamościu zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 16:00 w budynku szkoły (holl I piętro).

Zestaw podręczników 2018/2019

Szkolny zestaw podręczników zostanie ogłoszony na stronie internetowej szkoły pod koniec sierpnia br.

Projekt "Krokus"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1i wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w Projekcie „Krokus”, który był realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy. W ramach projektu szkoła otrzymała cebulki żółtych krokusów , które zostały zasadzone jesienią, a które cieszyły oko już wczesną wiosną. Kwiaty te mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu podczas godziny wychowawczej uczniowie mieli możliwość pracy z materiałami edukacyjnymi dostarczonymi przez Żydowskie Muzeum Galicja. Uczniowie zapoznali się z tematyką Holokaustu, a także zagrożeniami wiążącymi się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Tekst i zdjęcia: p. Beata Pisarczyk-Zabiciel

III LO uczciło 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Po raz kolejny społeczność III LO zaangażowała się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy 1i wykonali samodzielnie kilkaset żółtych papierowych kwiatów, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w dniu 19 kwietnia, w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał te kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Kwiaty wraz z informacją o akcji zostały rozdanie w dniu 19 kwietnia 2018r. Dyrekcji, pracownikom szkoły oraz uczniom. W ramach akcji, w której bierze udział kilkaset szkół z całej Polski organizowanej przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, uczniowie klasy 1i zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez Muzeum. Akcję w III LO koordynuje p. Beata Pisarczyk-Zabiciel.

XIV edycja projektu CEMS

Od 15 do 18 maja 2018r. miejsce miała XIV edycja projektu CEMS Chance organizowana przez studentów SGH. Udział w niej wzięła uczennica naszego liceum Klaudia Hołubowicz z klasy 1i. Projekt ma na celu pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej oraz pokazać, jak wykorzystać szanse, które stają na ich drodze. Uczestnicy przez pięć dni brali udział w wielu różnych warsztatach organizowanych m.in. przez firmę Siemens, Fundację EY czy Michała Zawadkę. Czas spędzali także na zwiedzaniu Warszawy oraz innych atrakcjach zorganizowanych przez zespół projektu. Tekst: Klaudia Hołubowicz, klasa 1i

Koniec Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca wychowawcy klas pierwszych i drugich, wręczyli świadectwa ukończenia klas. Prymusi klas, najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali świadectwa z rąk dyrekcji szkoły. Prymusem szkoły została Natalia Sawińska z klasy 2E - średnia 5,50. Tytuł prymusa klasy uzyskali:

2018-06-25

Współpraca między szkołami i miastami Zamość - Ciro

W dniach 10 do 14 czerwca 2018 r. miało miejsce spotkanie w ramach projektu Erasmus+, "Bez obawy. Projekt dwustronny realizowany z włoską szkołą w Cirò, w regionie Calabria. Tam też udała się nasza delegacja w składzie: pan zastępca prezydenta Andrzej Zastąpiło. pan dyrektor Antoni Szostek oraz nauczyciele realizujący projekt pani Dagmara Kozik i pani Anna Marmur.

2018-06-24

Nagrody dla najlepszych uczniów 2018

20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” nagrodzono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

2018-06-21

Dzień patrona 2018

Czerwiec jest miesiącem szczególnym w historii naszej szkoły. Dokładnie 12 lat temu III Liceum nadano imię Cypriana Kamila Norwida.

2018-06-20

Wydarzenia sportowe