We wtorek 29 marca 2017 r. na hali sportowej MOSiR w Puławach odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców.

W turnieju wzięło udział 6 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim. Oprócz reprezentacji III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu udział wzięły: IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespół Szkół NR 5 w Lublinie, II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie oraz III Liceum Ogólnokształcące w Puławach. Drużyny podzielono na dwie grupy kwalifikacyjne, gdzie obowiązywał system gier „każdy z każdym”. Nasi chłopcy w swojej grupie odnieśli dwa pewne zwycięstwa (nad Lublinem 14 – 10 oraz Chełmem 18-5)
i awansowali do finału zawodów. Rywalem III LO był zespół „Ogólniaka” z Puław, który również z kompletem zwycięstw zajął I miejsce w grupie. Po emocjonującym meczu minimalnie lepsi okazali się puławianie, wygrywając 13 – 12. III miejsce w zawodach zajęła reprezentacja ZS nr 5 w Lublinie pokonując 15 – 10 kolegów Białej Podlaskiej.
Skład reprezentacji III LO: Tomasz Sałach, Piotr Styk, Krzysztof Maroszek, Michał Mróz, Jakub Świerczyński, Kamil Wawrzycki, Karol Czerwonka, Karol Juźwiak, Sebastian Łasocha, Michał Banach, Kamil Bielan, Marcin Witkowski, Bartosz Sobczak, Krzysztof Bigos, Mateusz Romańczuk. Trener: Marcin Czerwonka

Msza Święta Inaugurująca rok szkolny 2018/2019

W święto św. Stanisława Kostki w Katedrze Zamojskiej odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Maciej Banach. Przed rozpoczęciem Mszy wszystkich obecnych a szczególnie uczniów klas pierwszych, przywitał proboszcz katedry ks. Robert Strus. Mszę świętą przygotowali uczniowie szkoły włączając się w liturgię słowa, śpiewy i asystę, czuwała nad nimi p. Anny Serafin.

2018-09-18

Narodowe Czytanie "Przedwiośnie"

8 września 2018 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznego w tym roku  było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00 na Rynku Wielkim (na schodach Ratusza). Ostatnią powieść autora - historię Cezarego Baryki, która stanowi krytyczną zadumę nad sytuacją Polski tuż po odzyskaniu niepodległości, mogliśmy usłyszeć m.in. w interpretacji przedstawicieli szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, władz Miasta, parlamentarzystów, słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i czytelników biblioteki. Organizatorem wydarzenia w naszym mieście jest nieprzerwanie od 7 lat Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Każde wydanie powieści mogło zostać ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Narodowe Czytanie odbyło się po raz siódmy. Stanowi ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo i upowszechniającą największe dzieła literatury polskiej. W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, corocznym zwyczajem, społeczność naszej szkoły również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Fragment utworu z części  I pt. „Rodowód” przeczytała Pani profesor Alicja Majder. Kontynuacją wydarzenia będzie czytanie dzieł zawartych w „Antologii Niepodległości”. Uroczystości odbędą się w listopadzie. Wszystkich chętnych Pani profesor zaprasza do udziału.

2018-09-14

Uwaga - zmiana planu

Od poniedziałku 10 września obowiązuje  NOWY PLAN

2018-09-08

Początek Roku Szkolnego 2018/2019

3 września o godzinie 9 dzwonek szkolny oznajmił początek Nowego Roku Szkolnego 2018/2019. Uczniowie spotkali się z wychowawcami a następnie klasy pierwsze serdecznie powitali: Pan Dyrektor Antoni Szostek,  Pani wicedyrektor Agnieszka Zielińska i Pani wicedyrektor Agnieszka Wasil. Pierwszoklasiści usłyszeli wiele ciepłych słów które skierowali do nich Pan Dyrektor, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Pańko i opiekun Samorządu szkolnego Pan Zbigniew Kordyaczny. Około 280 pierwszoklasistów podejmie naukę w ośmiu klasach, są to: klasa matematyczno-fizyczna z programowaniem komputerowym, klasa matematyczno-informatyczna z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego, klasa matematyczno-ekonomiczna, klasa biologiczno-medyczna, klasa prawnicza, klasa lingwistyczna. Ogółem w szkole uczy się około 800 uczniów.

2018-09-03

Program rządowy "Dobry start"

Program rządowy "Dobry start" 300 zł dla uczącego się dziecka. Tu przeczytaj jak złożyć wniosek.

2018-07-29

Projekt "Krokus"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1i wraz z wychowawcą p. Beata Pisarczyk-Zabiciel uczestniczyli w Projekcie „Krokus”, który był realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy.

III LO uczciło 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Po raz kolejny społeczność III LO zaangażowała się w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającą 75 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie klasy 1i wykonali samodzielnie kilkaset żółtych papierowych kwiatów, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję,

XIV edycja projektu CEMS

Od 15 do 18 maja 2018r. miejsce miała XIV edycja projektu CEMS Chance organizowana przez studentów SGH. Udział w niej wzięła uczennica naszego liceum Klaudia Hołubowicz z klasy 1i.

Koniec Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca wychowawcy klas pierwszych i drugich, wręczyli świadectwa ukończenia klas. Prymusi klas, najlepsi uczniowie i sportowcy otrzymali świadectwa z rąk dyrekcji szkoły. Prymusem szkoły została Natalia Sawińska z klasy 2E - średnia 5,50.

2018-06-25

Wydarzenia sportowe