We wtorek 29 marca 2017 r. na hali sportowej MOSiR w Puławach odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców.

W turnieju wzięło udział 6 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim. Oprócz reprezentacji III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu udział wzięły: IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Zespół Szkół NR 5 w Lublinie, II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie oraz III Liceum Ogólnokształcące w Puławach. Drużyny podzielono na dwie grupy kwalifikacyjne, gdzie obowiązywał system gier „każdy z każdym”. Nasi chłopcy w swojej grupie odnieśli dwa pewne zwycięstwa (nad Lublinem 14 – 10 oraz Chełmem 18-5)
i awansowali do finału zawodów. Rywalem III LO był zespół „Ogólniaka” z Puław, który również z kompletem zwycięstw zajął I miejsce w grupie. Po emocjonującym meczu minimalnie lepsi okazali się puławianie, wygrywając 13 – 12. III miejsce w zawodach zajęła reprezentacja ZS nr 5 w Lublinie pokonując 15 – 10 kolegów Białej Podlaskiej.
Skład reprezentacji III LO: Tomasz Sałach, Piotr Styk, Krzysztof Maroszek, Michał Mróz, Jakub Świerczyński, Kamil Wawrzycki, Karol Czerwonka, Karol Juźwiak, Sebastian Łasocha, Michał Banach, Kamil Bielan, Marcin Witkowski, Bartosz Sobczak, Krzysztof Bigos, Mateusz Romańczuk. Trener: Marcin Czerwonka

Wydarzenia

Wydarzenia

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Wydarzenia

Konkurs zostań drugim Tolkienem 2019

Zapraszamy uczniów gimnazjum i klasy 8 szkoły podstawowej powiatu zamojskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na opowiadanie w języku angielskim. Pobierz  REGULAMIN KONKURSU

2019-02-08

Wydarzenia

Walentynki 2019

14 lutego to dzień w którym szczególnie okazujemy sobie uczucia, w tym roku "Walentynki" wypadają w zimowe ferie zatem uczniowie wcześniej przygotowali różne imprezy. We wtorek 5 lutego Samorząd zorganizował koncert "karaoke" w którym większość chętnie uczestniczyła wspólnie śpiewając znane miłosne piosenki.

2019-02-08

Wydarzenia

kup lizaka, nakarm psiaka

W naszej szkole działa stoisko pod przewodnim hasłem "kup lizaka, nakarm psiaka", możecie wspomóc zwierzęta z pobliskiego schroniska a przy okazji przekąsić coś słodkiego, serdecznie zapraszamy! Można przeczytać o nas TUTAJ

2019-02-08

Wydarzenia

X Zamojskiego Dyktanda 2019

Dnia 31.01.2018r., uczniowie klas pierwszych: Maria Bojarczuk, Magdalena Majdańska, Karol Kowalczuk oraz uczennica klasy drugiej – Izabela Fronc, udali się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Brali oni udział w finale jubileuszowego X Zamojskiego Dyktanda organizowanego przez PWSZ i II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Dyktando nie należało do najłatwiejszych, a uczestnicy musieli zmagać się z wieloma trudnościami jakie ortografia ze sobą niesie. Wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem Maria Bojarczuk z klasy Ie, która uplasowała się na III pozycji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2019-02-04

Wydarzenia

Oferta AGH

4 lutego gościliśmy w naszej szkole wykładowców Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. W krótkiej prezentacji przedstawiono możliwości jakie daje uczelnia, kierunki rozwoju, metody naboru studentów. Była możliwość zadawania pytań, obejrzeliśmy film o uczelni. Wielu naszych absolwentów studiuje na AGH, a kolejni zapewne także dokonają podobnego wyboru.

2019-02-04

Wydarzenia

Studniówka 2019

26 stycznia o godzinie 19:00 w zamojskiej hali OSiR, Pan Dyrektor Antoni Szostek rozpoczął bal maturalny słowami „poloneza czas zacząć” i tradycyjnie jak co rok, od początku istnienie liceum, poprowadził piękny korowód dziewcząt i chłopców.

2019-01-27

Wydarzenia

Łyk kultury

Koniec semestru to dobra okazja, żeby zmienić perspektywę i zamienić szkolną ławkę na muzealną podłogę.

2019-01-27

Wydarzenia

Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego

17 stycznia 2019 roku w Zamojskim Domu Kultury odbyło sie wydarzenie którego organizatorami byli uczniowie klasy 2 E: Mateusz Grzyb, Karolina Mazurek, Maciej Wojnar, Mateusz Psiuk i Miłosz Piotrowski.

2019-01-23

Wydarzenia sportowe

WydSport