5.10.2017r. miała miejsce wycieczka do Warszawy klas 2C i 2B. Opiekunami były panie: p.A.Majder, p.J.Godawa, p.A. Gęborys i p. M. Karwowska. Wyruszyliśmy wcześnie rano, aby spędzić cały dzień w stolicy. Plan mieliśmy napięty, ponieważ czekały na nas dwa muzea, obiad oraz wieczorny spektakl w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana. Jako pierwszy cel naszej wycieczki obraliśmy Muzeum Żydów Polskich - Polin. Sama nazwa polin znaczy: ''Tutaj spocznij.'' Obiekt jest bardzo nowoczesny, posiada wiele ekspozycji, które mieliśmy okazję zwiedzić z panią przewodnik. Na terenie Polinu znajduje się wiele imitacji pomieszczeń zrobionych tak, abyśmy mogli przenieść się spory czas wstecz. Dzięki pani przewodnik mogliśmy się dowiedzieć, kto sprowadził Żydów do Polski oraz jak żyło im się w różnych latach w naszym kraju. Elementem naszego zwiedzania było również zbieranie informacji rozsianych po muzeum, aby następnie przedstawić je naszym kolegom i koleżankom. Po zakończeniu oglądania ekspozycji udaliśmy się na obiad, aby ''podładować bateryjki''. Stamtąd pojechaliśmy na lekcję muzealną w Muzeum Narodowym. Zostaliśmy podzieleni na grupy, po czym udaliśmy się w głąb obiektu, aby dokonać analizy poszczególnych obrazów. Obrazy, którymi się zajmowaliśmy wywodziły się z różnych nurtów: od symbolizmu, secesji, ekspresjonizmu po portrety trumienne. Niektórzy z nas mieli po raz pierwszy okazję stanąć ''twarzą w twarz'' z największymi dziełami Jana Matejki takimi jak: ''Bitwa pod Grunwaldem'', czy ''Kazanie Skargi''. Nie zabrakło również twórczości Stanisława Wyspiańskiego, szczególnie dla nas ważnego, ponieważ to jego dramat miał być wystawiany tego wieczora na deskach Teatru Polskiego. Dotarliśmy do niego prosto po zakończeniu zwiedzania wystawy w Muzeum Narodowym. W adaptacji ''Wesela'' naszą uwagę przykuło wprowadzenie nowoczesnych elementów np.: wykorzystanie muzyki disco polo, czy wyświetlania obrazów na telebimach po bokach sceny. Gra aktorska była niezaprzeczalnie fenomenalna i bardzo chętnie wybierzemy się na kolejny spektakl! Zapraszamy poniżej do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.
Zuzanna Młodzianowska klasa 2C

Pożegnanie Abiturientów 2019

W piątek 26 kwietnia br. Dyrekcja naszej szkoły, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na uroczystym zakończeniu roku szkolnego pożegnali abiturientów rocznika 2019. Były gratulacje, nagrody, podziękowania, wspomnienia, wspólne zdjęcia, potem spotkania z wychowawcami a nawet łzy wzruszenia. Jako społeczność szkolna dołączamy do gratulacji i życzeń dla naszych abiturientów. Przed Wami nowe wyzwania, doświadczenia i decyzje. Życzymy pasji w realizacji swoich marzeń i trzymamy za Was kciuki na maturze. Powodzenia! Bo „ każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.” ( Wisława Szymborska)

2019-05-07

Maciej Wojnar podwójnym finalistą

Uczeń naszej szkoły Maciej Wojnar został finalistą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz XIV Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskując w ten sposób indeks na wszystkie kierunki SGH w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz wybrane kierunki na Uniwersytecie Gdańskim, w Białymstoku oraz KUL. Opiekunem merytorycznym Macieja była p. Anna Gęborys. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

2019-04-14

NAJWIĘKSZE TALENTY W III LO

W dniu 11.04.2019r. reprezentanci naszej szkoły - Zuzanna Luciak oraz Damazy Wachuła z klasy 2D wzięli udział w międzyszkolnym IX Festiwalu Talentów Młodzieży pt.,,Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła''. Nasi uczniowie pokazali swoje umiejętności w kategorii śpiewu. Damazy Wachuła,  pokonując całą konkurencję, zajął 1 miejsce oraz otrzymał najwyższą nagrodę GRAND PRIX festiwalu.

2019-04-11

Laureat XLV Olimpiady Historycznej

Uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała laureatem XLV Olimpiady Historycznej.  Informujemy z wielką radością, że uczeń naszej szkoły Stanisław Zabandżała został laureatem XLV Olimpiady Historycznej i tym samym jest zwolniony z rekrutacji na studia na wszystkie kierunki humanistyczne. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do Olimpiady sprawował p. Zbigniew Kordyaczny. Podziwiamy ciężką pracę i gratulujemy sukcesu !

2019-04-10

Finalista XLII Olimpiady Języka Francuskiego

Sebastian Czusz uczeń klasy II a został finalistą XLII Olimpiady Języka Francuskiego. Z 565 uczniów, którzy uczestniczyli w eliminacjach etapu okręgowego, do etapu centralnego zakwalifikowalo się 59. Eliminacje centralne odbyły się w Łodzi w dniach 4-6 kwietnia i składały się z części pisemnej i ustnej. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Bernarda Paszko GRATULACJE!

Koszykarki IV drużyną w województwie

4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w hali sportowej IV LO w Białej Podlaskiej, odbył się finał licealiady wojewódzkiej w koszykówce dziewcząt, rocznik 1999 i młodsi. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. Grupa A: Biała Podlaska, Zamość, Lubartów, grupa B: Lublin, Chełm, Biłgoraj. Reprezentacja zamojskiego III LO zajęła 4. miejsce, pokonując – Lubartów 21:15. Gratulujemy.

FIT IN DEUTSCH XI edycja

2 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja konkursu języka niemieckiego FIT IN DEUTSCH. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych.

WIZYTA KLAS PRAWNICZYCH W SĄDZIE

27 marca klasy 1D i 2D wraz z Panią Elizą Leszczyńską-Pieniak i Panem Zbigniewem Kordyacznym rozpoczęły swój dzień od wizyty w Sądzie Okręgowym w Zamościu.

2019-03-28

Dzień Teatru 2019

26 marca w naszej w szkole  spędziliśmy bardzo kreatywnie i aktywnie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 2d wraz z Panią Profesor Renatą Choroś zorganizowali serię konkursów wymagających zdolności aktorskich.

2019-03-26

ppleso