5.10.2017r. miała miejsce wycieczka do Warszawy klas 2C i 2B. Opiekunami były panie: p.A.Majder, p.J.Godawa, p.A. Gęborys i p. M. Karwowska. Wyruszyliśmy wcześnie rano, aby spędzić cały dzień w stolicy. Plan mieliśmy napięty, ponieważ czekały na nas dwa muzea, obiad oraz wieczorny spektakl w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana. Jako pierwszy cel naszej wycieczki obraliśmy Muzeum Żydów Polskich - Polin. Sama nazwa polin znaczy: ''Tutaj spocznij.'' Obiekt jest bardzo nowoczesny, posiada wiele ekspozycji, które mieliśmy okazję zwiedzić z panią przewodnik. Na terenie Polinu znajduje się wiele imitacji pomieszczeń zrobionych tak, abyśmy mogli przenieść się spory czas wstecz. Dzięki pani przewodnik mogliśmy się dowiedzieć, kto sprowadził Żydów do Polski oraz jak żyło im się w różnych latach w naszym kraju. Elementem naszego zwiedzania było również zbieranie informacji rozsianych po muzeum, aby następnie przedstawić je naszym kolegom i koleżankom. Po zakończeniu oglądania ekspozycji udaliśmy się na obiad, aby ''podładować bateryjki''. Stamtąd pojechaliśmy na lekcję muzealną w Muzeum Narodowym. Zostaliśmy podzieleni na grupy, po czym udaliśmy się w głąb obiektu, aby dokonać analizy poszczególnych obrazów. Obrazy, którymi się zajmowaliśmy wywodziły się z różnych nurtów: od symbolizmu, secesji, ekspresjonizmu po portrety trumienne. Niektórzy z nas mieli po raz pierwszy okazję stanąć ''twarzą w twarz'' z największymi dziełami Jana Matejki takimi jak: ''Bitwa pod Grunwaldem'', czy ''Kazanie Skargi''. Nie zabrakło również twórczości Stanisława Wyspiańskiego, szczególnie dla nas ważnego, ponieważ to jego dramat miał być wystawiany tego wieczora na deskach Teatru Polskiego. Dotarliśmy do niego prosto po zakończeniu zwiedzania wystawy w Muzeum Narodowym. W adaptacji ''Wesela'' naszą uwagę przykuło wprowadzenie nowoczesnych elementów np.: wykorzystanie muzyki disco polo, czy wyświetlania obrazów na telebimach po bokach sceny. Gra aktorska była niezaprzeczalnie fenomenalna i bardzo chętnie wybierzemy się na kolejny spektakl! Zapraszamy poniżej do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.
Zuzanna Młodzianowska klasa 2C

Wydarzenia

Wydarzenia

Ślubowanie klas pierwszych

18 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji  III liceum  oraz wychowawców złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.  Serdeczne słowa z życzeniami bardzo dobrych wyników w nauce i prawdziwych przyjaźni w liceum, skierował do obecnych Pan Dyrektor Antoni Szostek, głos zabrał także przewodniczący samorządu uczniowskiego Kacper Mazurek i przedstawiciel uczniów klas pierwszych. Następnie Pani Dyrektor i Pani Dyrektor Agnieszka Wasil dokonali uroczystego pasowania każdego ucznia na licealistę.

2019-09-19

Wydarzenia

Msza święta inauguracyjna

18 września w święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, społeczność naszego liceum zgromadziła się w katedrze zamojskiej na Mszy Świętej inauguracyjnej. Mszę celebrował i kazanie wygłosił ks. Maciej Banach. Słowami przypowieści zachęcał młodzież by szukała własnych, ambitnych dróg w życiu. Życzył także wiele pomyślności w nowym roku szkolnym wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom. Muzykalna młodzież naszej szkoły dołączyła piękną artystyczną oprawę.

2019-09-19

Wydarzenia

Twórczość Witkacego

Historyk sztuki - Pani Izabela Winiewicz – Cybulska zaprasza na wykład o życiu i twórczości wybitnego polskiego malarza, pisarza, filozofa, dramaturga i fotografika – Stanisława Ignacego Witkiewicza, zwanego Witkacym. Wszystkie szczegóły dostępne są na plakacie. Zainteresowanych wydarzeniem kulturalnym uczniów serdecznie zapraszam Alicja Majder

2019-09-16

Wydarzenia

Iskra pamięci

14 września 2019 r. na Rynku Wielkim odbyło się niezwykłe wydarzenie patriotyczne ku pamięci ofiar radzieckich represji w czasie drugiej wojny światowej. Zapalonych zostało w sumie ponad 20 tys. zniczy. To symbol ofiary Polaków – oficerów i szeregowych Wojska Polskiego, a także innych służb mundurowych oraz cywilów uznanych za  wrogów władzy sowieckiej, których krew przelano w lasach katyńskich w 1940 roku.

2019-09-16

Wydarzenia

Narodowe Czytanie 2019

7 września 2019 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturę tegorocznej edycji stanowiła klasyka polskiej nowelistyki: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.

2019-09-10

Wydarzenia

Zebranie rodzicielskie

24 września (wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas  z rodzicami uczniów  klas III

2019-09-10

Wydarzenia

Monodram Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

6 września 2019 roku cztery klasy naszego liceum: 2d, 3c, 3h oraz 3i wybrały się do Zamojskiego Domu Kultury na monodram wg książki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego pt:"Inny świat"

2019-09-06

Wydarzenia

Inauguracja roku szkolnego 2019-2020

2 września 2019 r. - po wakacyjnej przerwie, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie na spotkaniach z wychowawcami otrzymali  najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego i jego organizacji.

2019-09-02

Wydarzenia

20 lat po maturze

29 czerwca 2019r. dwadzieścia lat po maturze spotkał się  pierwszy rocznik maturzystów III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. To był  ZJAZD ABSOLWENTÓW I ROCZNIKA III LICEUM.

2019-07-06

Wycieczki

ppleso