5.10.2017r. miała miejsce wycieczka do Warszawy klas 2C i 2B. Opiekunami były panie: p.A.Majder, p.J.Godawa, p.A. Gęborys i p. M. Karwowska. Wyruszyliśmy wcześnie rano, aby spędzić cały dzień w stolicy. Plan mieliśmy napięty, ponieważ czekały na nas dwa muzea, obiad oraz wieczorny spektakl w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana. Jako pierwszy cel naszej wycieczki obraliśmy Muzeum Żydów Polskich - Polin. Sama nazwa polin znaczy: ''Tutaj spocznij.'' Obiekt jest bardzo nowoczesny, posiada wiele ekspozycji, które mieliśmy okazję zwiedzić z panią przewodnik. Na terenie Polinu znajduje się wiele imitacji pomieszczeń zrobionych tak, abyśmy mogli przenieść się spory czas wstecz. Dzięki pani przewodnik mogliśmy się dowiedzieć, kto sprowadził Żydów do Polski oraz jak żyło im się w różnych latach w naszym kraju. Elementem naszego zwiedzania było również zbieranie informacji rozsianych po muzeum, aby następnie przedstawić je naszym kolegom i koleżankom. Po zakończeniu oglądania ekspozycji udaliśmy się na obiad, aby ''podładować bateryjki''. Stamtąd pojechaliśmy na lekcję muzealną w Muzeum Narodowym. Zostaliśmy podzieleni na grupy, po czym udaliśmy się w głąb obiektu, aby dokonać analizy poszczególnych obrazów. Obrazy, którymi się zajmowaliśmy wywodziły się z różnych nurtów: od symbolizmu, secesji, ekspresjonizmu po portrety trumienne. Niektórzy z nas mieli po raz pierwszy okazję stanąć ''twarzą w twarz'' z największymi dziełami Jana Matejki takimi jak: ''Bitwa pod Grunwaldem'', czy ''Kazanie Skargi''. Nie zabrakło również twórczości Stanisława Wyspiańskiego, szczególnie dla nas ważnego, ponieważ to jego dramat miał być wystawiany tego wieczora na deskach Teatru Polskiego. Dotarliśmy do niego prosto po zakończeniu zwiedzania wystawy w Muzeum Narodowym. W adaptacji ''Wesela'' naszą uwagę przykuło wprowadzenie nowoczesnych elementów np.: wykorzystanie muzyki disco polo, czy wyświetlania obrazów na telebimach po bokach sceny. Gra aktorska była niezaprzeczalnie fenomenalna i bardzo chętnie wybierzemy się na kolejny spektakl! Zapraszamy poniżej do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.
Zuzanna Młodzianowska klasa 2C

Wydarzenia

Wydarzenia

Nagrody "Mała Ojczyzna 2019"

15 marca w sali teatralnej III LO gościliśmy uczniów z  gimnazjum i młodzież ze szkół podstawowych na rozdaniu nagród w konkursie "Mała Ojczyzna". Część artystyczną przygotowali uczniowie z Id, III d i III a. Fotografie nagrodzone w konkursie można oglądać  na I piętrze obok kącika patrona. V.L.

2019-03-21

Wydarzenia

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

12 marca w naszej szkole przeprowadzone zostały prelekcje dotyczące problemu globalnego ocieplenia. Odbyły się one w ramach akcji informacyjnej poprzedzającej Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące, Liceum Plastyczne oraz Szkołę Podstawową nr 6, gdzie przedstawiali prezentacje o szkodliwym wpływie człowieka na zmiany klimatyczne. Podsumowaniem akcji była  demonstracja, która odbyła się 15 marca na zamojskim rynku w godzinach 10.00-11.30. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to wydarzenie zainicjowane przez Szwedkę Grete Thunberg. Aby zwrócić uwagę polityków oraz decydentów na problem globalnego ocieplenia, młodzież z całego świata postanowiła wyjść na ulice i głośno wyrażać swoje zdanie na ten ignorowany i pomijany temat. Strajk odbył się w 2083 miejscach w 125 państwach na całym świecie.

2019-03-19

Wydarzenia

UWAGA zmiana planu od 18 marca

Od 18 marca 2019 obowiązuje nowy plan zajęć - tu także możesz przejść do planu.

2019-03-15

Wydarzenia

Sukcesy Macieja Wojnara w etapach olimpiad przedmiotowych

Maciej Wojnar - uczeń klasy 2 matematyczno ekonomicznej zakwalifikował się do centralnego etapu w dwóch olimpiadach: XIV Olimpiady Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. 4 kwietnia w SGH w Warszawie a 6 i 7 kwietnia w Serocku będzie walczył o tytuł finalisty, bądź laureata. Cieszymy się sukcesami Maćka i trzymamy kciuki za pomyślny finał.

2019-03-13

Wydarzenia

Wyniki konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca” 2019 rok

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kolejnej edycji konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca”

2019-03-10

Wydarzenia

Dzień otwarty szkoły 2019

22 marca 2019 roku w godzininach 8:00 - 14:00 zapraszamy absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej na dzień otwarty w III Liceum.  PROGRAM DNIA OTWARTEGO 22 MARCA 2019 ROKU

2019-03-06

Wydarzenia

Królowa Nauk to ich pasja

3 uczniów klasy 2a o profilu matematyczno - fizycznym z programowaniem komputerowym uczestniczyło w dniu 06.02.2019r. w finale Konkursu Matematycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.

2019-03-03

Wydarzenia

XLII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2018/2019

Uczeń klasy 2a Sebastian Czusz został zakwalifikowany  do etapu centralnego XLII Olimpiady Języka Francuskiego, który odbędzie się w dn. 4 – 6 kwietnia w Łodzi. Sebastian okazał się najlepszy w okręgu lubelskim.  Gratulujemy już tak wielkiego osiągnięcia i życzymy tytułu laureata tejże Olimpiady. Opiekę nad uczniem sprawuje pani Bernarda Paszko.

2019-03-03

Wydarzenia

Wielkie Dzieło Odbudowy

Społeczność III Liceum wspiera „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce”. Informacje na temat bieżących prac oraz wyglądu kościoła można śledzić na stronie internetowej WIELKIE DZIEŁO ODBUDOWY. Wygląd po rewitalizacji można zobaczyćTUTAJ

2019-02-11

Wycieczki

ppleso