5.10.2017r. miała miejsce wycieczka do Warszawy klas 2C i 2B. Opiekunami były panie: p.A.Majder, p.J.Godawa, p.A. Gęborys i p. M. Karwowska. Wyruszyliśmy wcześnie rano, aby spędzić cały dzień w stolicy. Plan mieliśmy napięty, ponieważ czekały na nas dwa muzea, obiad oraz wieczorny spektakl w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana. Jako pierwszy cel naszej wycieczki obraliśmy Muzeum Żydów Polskich - Polin. Sama nazwa polin znaczy: ''Tutaj spocznij.'' Obiekt jest bardzo nowoczesny, posiada wiele ekspozycji, które mieliśmy okazję zwiedzić z panią przewodnik. Na terenie Polinu znajduje się wiele imitacji pomieszczeń zrobionych tak, abyśmy mogli przenieść się spory czas wstecz. Dzięki pani przewodnik mogliśmy się dowiedzieć, kto sprowadził Żydów do Polski oraz jak żyło im się w różnych latach w naszym kraju. Elementem naszego zwiedzania było również zbieranie informacji rozsianych po muzeum, aby następnie przedstawić je naszym kolegom i koleżankom. Po zakończeniu oglądania ekspozycji udaliśmy się na obiad, aby ''podładować bateryjki''. Stamtąd pojechaliśmy na lekcję muzealną w Muzeum Narodowym. Zostaliśmy podzieleni na grupy, po czym udaliśmy się w głąb obiektu, aby dokonać analizy poszczególnych obrazów. Obrazy, którymi się zajmowaliśmy wywodziły się z różnych nurtów: od symbolizmu, secesji, ekspresjonizmu po portrety trumienne. Niektórzy z nas mieli po raz pierwszy okazję stanąć ''twarzą w twarz'' z największymi dziełami Jana Matejki takimi jak: ''Bitwa pod Grunwaldem'', czy ''Kazanie Skargi''. Nie zabrakło również twórczości Stanisława Wyspiańskiego, szczególnie dla nas ważnego, ponieważ to jego dramat miał być wystawiany tego wieczora na deskach Teatru Polskiego. Dotarliśmy do niego prosto po zakończeniu zwiedzania wystawy w Muzeum Narodowym. W adaptacji ''Wesela'' naszą uwagę przykuło wprowadzenie nowoczesnych elementów np.: wykorzystanie muzyki disco polo, czy wyświetlania obrazów na telebimach po bokach sceny. Gra aktorska była niezaprzeczalnie fenomenalna i bardzo chętnie wybierzemy się na kolejny spektakl! Zapraszamy poniżej do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.
Zuzanna Młodzianowska klasa 2C

Wydarzenia

Wydarzenia

RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2019

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy. Nasze liceum od kilku lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019-01-11

Wydarzenia

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019

10 stycznia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 552 uczniów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 454. Wybory wygrał Kacper Mazurek z klasy 2d, który został nowym przewodniczącym. Maksymilian Ziemiński z klasy 2d  oraz Wiktoria Tyszko z klasy 1d zostali zastępcami Kacpra. Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

2019-01-11

Wydarzenia

Zebrania z rodzicami 2019

21 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami klas I, II i III.

2019-01-06

Wydarzenia

Stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych

Uczennica naszej szkoły Oliwia Łoś z klasy Ia została stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”. Oliwia otrzymała stypendium i list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego.

2018-12-19

Wydarzenia

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W piątek 14 grudnia 2018r. trzy uczennice naszej szkoły: Alicja Bździuch z kl. I A i Izabella Frąc z kl. II C (opiekun merytoryczny p. Anna Korkosz) oraz Dominika Majdanik z kl.III D (opiekun merytoryczny p.Eliza Leszczyńska-Pieniak) wzięły udział w II etapie (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Mediach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL.  Aby zakwalifikować się do II etapu Olimpiady, należało napisać esej na jeden z tematów podanych przez Komitet Organizacyjny Olimpiady. Natomiast na II etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązali test wiedzy składający się z 40 pytań. Eseje uczennic naszej szkoły, dzięki którym zakwalifikowały się do etapu II Olimpiady zostaną wkrótce opublikowane na szkolnym blogu uczniowskim „Post Scriptum”- ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

2018-12-19

Wydarzenia

Projektu Marzenie

W naszej szkole, 13 grudnia 2018r., odbyła się kawiarenka z ciastami i babeczkami. Została zorganizowana przez członków "Projektu Marzenie"

2018-12-19

Wydarzenia

Nasza uczennica dwukrotną Mistrzynią Europy w kumite

W dniach od 5 do 12 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Marta Czapka (1e) i Kacper Pańko(3a),  brali udział w XXIV Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w Słowenii.

2018-12-15

Wydarzenia

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety.

2018-12-13

Wydarzenia

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Wycieczki

ppleso