29 maja uczniowie klas IIa, Ii i IIc   wyruszyli na 3-dniową wyprawę w Bieszczady. Zwiedziliśmy  Przemyśl  i  Sanok, poznaliśmy historię Zalewu Solińskiego  i zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczad, Tarnicę (1346m.n.p.m). Wycieczka w magiczne „góry wolności”  była świetną przygodą  i okazją do poznania uroków Polskiej przyrody.

Fotografowała: Ola Bilacz

Dzień otwarty 2019

22 marca 2019 roku gościliśmy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Mamy nadzieję że dobrze się tutaj czuli i w następnym roku, jako uczniowie III LO, będą zapraszali młodszych kolegów. W filmie kilka migawek z tego wydarzenia. Tutaj okolicznościowa gazetka Vers Libre wydana przez uczniów - redaktorów.

Mistrz ortografii francuskiej 2019

Sebastian Czusz, uczeń klasy II a został mistrzem ortografii francuskiej 2019. Karol Kaleniuk z klasy III b zajął II miejsce.XIV edycja międzyszkolnego konkursu „Mistrz Ortografii Francuskiej”odbyła się 14 marca w II LO w Zamościu. Opiekę sprawuje Pani Bernarda Paszko. Gratulacje!

BRĄZ PIŁKARZY RĘCZNYCH 2019

W piątek 22.03.2019 r. w hali AWF Biała Podlaska odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja III LO w rozgrywkach grupowych uległa IV Liceum z Białej Podlaskiej oraz wygrała z zespołem „Budowlanki” z Biłgoraja, co dało awans i szansę gry w meczu o III miejsce. W drugiej grupie najlepsza okazała się drużyna liceum z Puław natomiast za nimi uplasowało się II LO Lublin. I to właśnie lublinianie byli przeciwnikami naszego zespołu w „małym finale”. Po zaciętym pojedynku zakończonym rzutami karnymi reprezentacja III LO wygrała i tym samym zdobyła brązowy medal. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Białej Podlaskiej. Skład reprezentacji III LO: Jakub Czapka, Kasper Matysiak, Michał Banach, Mikołaj Łaba, Patryk Piasecki, Dawid Maluha, Karol Czerwonka, Eryk Florek, Marcin Witkowski, Paweł Dziemba, Norbert Poździk. Opiekun: Marcin Czerwonka.

2019-03-25

Nagrody "Mała Ojczyzna 2019"

15 marca w sali teatralnej III LO gościliśmy uczniów z  gimnazjum i młodzież ze szkół podstawowych na rozdaniu nagród w konkursie "Mała Ojczyzna". Część artystyczną przygotowali uczniowie z Id, III d i III a. Fotografie nagrodzone w konkursie można oglądać  na I piętrze obok kącika patrona. V.L.

2019-03-21

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

12 marca w naszej szkole przeprowadzone zostały prelekcje dotyczące problemu globalnego ocieplenia. Odbyły się one w ramach akcji informacyjnej poprzedzającej Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące, Liceum Plastyczne oraz Szkołę Podstawową nr 6, gdzie przedstawiali prezentacje o szkodliwym wpływie człowieka na zmiany klimatyczne. Podsumowaniem akcji była  demonstracja, która odbyła się 15 marca na zamojskim rynku w godzinach 10.00-11.30. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to wydarzenie zainicjowane przez Szwedkę Grete Thunberg. Aby zwrócić uwagę polityków oraz decydentów na problem globalnego ocieplenia, młodzież z całego świata postanowiła wyjść na ulice i głośno wyrażać swoje zdanie na ten ignorowany i pomijany temat. Strajk odbył się w 2083 miejscach w 125 państwach na całym świecie.

2019-03-19

Maciej Wojnar w kolejnych etapach olimpiad

Maciej Wojnar - uczeń klasy 2 matematyczno ekonomicznej zakwalifikował się do centralnego etapu w dwóch olimpiadach: XIV Olimpiady Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. 4 kwietnia w SGH w Warszawie a 6 i 7 kwietnia w Serocku będzie walczył o tytuł finalisty, bądź laureata. Cieszymy się sukcesami Maćka i trzymamy kciuki za pomyślny finał.

2019-03-13

Wyniki konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca” 2019 rok

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kolejnej edycji konkursu „Mała Ojczyzna - Ludzie i Miejsca”

2019-03-10

Królowa Nauk to ich pasja

3 uczniów klasy 2a o profilu matematyczno - fizycznym z programowaniem komputerowym uczestniczyło w dniu 06.02.2019r. w finale Konkursu Matematycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.

2019-03-03

XLII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2018/2019

Uczeń klasy 2a Sebastian Czusz został zakwalifikowany  do etapu centralnego XLII Olimpiady Języka Francuskiego, który odbędzie się w dn. 4 – 6 kwietnia w Łodzi. Sebastian okazał się najlepszy w okręgu lubelskim.  Gratulujemy już tak wielkiego osiągnięcia i życzymy tytułu laureata tejże Olimpiady. Opiekę nad uczniem sprawuje pani Bernarda Paszko.

2019-03-03

ppleso