16.12.2015 r. odbyła się wycieczka do Białegostoku. Celem wyjazdu było obejrzenie baletu „Dziadek do orzechów” z muzyką Piotra Czajkowskiego. Ta sztuka zaszczepiła w nas świątecznego ducha. Spektakl trwał około dwie godziny, jednak dla nas ten czas zleciał w mgnieniu oka. Sama filharmonia jest nowocześnie wyposażona. Szklane schody, przestrzeń w środku oraz  stonowane kolory wprawiały w nastrój elegancji i powagi.

 

 

Balet sam w sobie był niesamowitym wydarzeniem. Dla osób, które po raz pierwszy spotkały się z tego rodzaju sztuką, na pewno nie będzie to ostatnia. Piękne szykowne i stonowane stroje tancerzy, orkiestra na żywo, wszystko było tak śliczne, że wydawało nam się, że możemy tam zostać i zatrzymać się w bezczasie.

Następnym celem naszej wycieczki był Supraśl, tam zwiedziliśmy Muzeum ikon, w którym dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji związanych z ikonami, jak i z cerkwią. Całość zwiedzania dopełniała prawosławna melodia oraz ciekawy sposób przekazywania wiedzy pani przewodnik.

Kolejnym naszym przystankiem był Pałac Branickich, w którym mieści się Uniwersytet Medyczny. Pomimo później pory, udało nam się zwiedzić uczelnię, jak i Muzeum Farmacji i Medycyny. Mogliśmy zobaczyć, jak robiło się leki oraz dawne pomieszczenia lekarzy  danych specjalizacji. Największą „atrakcją” było zobaczenie, z jakich pomocy naukowych studenci się  uczą. Pani pozwoliła nam wejść do pomieszczenia, gdzie znajdowały się specjalne pojemniki wypełnione formaliną z ludzkimi organami. Mogliśmy zobaczyć, co się dzieje w danym organie, kiedy na przykład nie myje się leśnych jagód lub jak wyglądają kamienie nerkowe.

Muszę przyznać, że pałac nocą wygląda niesamowicie.  Z zewnątrz był pięknie oświetlony lampami, które sprawiały, że  stał się potężny i jeszcze bardziej monumentalny.

Ostatnim naszym przystankiem była Święta Góra Grabarka. Niestety tam zobaczyliśmy tylko cerkiew z zewnątrz, ponieważ było zbyt późno.  Oświetlona świątynia oraz wokół niej stojące krzyże sprawiały, że w nocy wyglądały dość tajemniczo i mistycznie.

Wycieczka wszystkim bardzo nam się podobała. Mogliśmy zobaczyć to, czego inni jeszcze nie widzieli.   Jeśli miałabym okazję, wybrałabym się na taką lub podobną wycieczkę. Poczułam wreszcie atmosferę zbliżających się świąt.

Napisała: Martyna Denkiewicz 1G

Wydarzenia

Wydarzenia

RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2019

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy. Nasze liceum od kilku lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019-01-11

Wydarzenia

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019

10 stycznia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 552 uczniów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 454. Wybory wygrał Kacper Mazurek z klasy 2d, który został nowym przewodniczącym. Maksymilian Ziemiński z klasy 2d  oraz Wiktoria Tyszko z klasy 1d zostali zastępcami Kacpra. Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

2019-01-11

Wydarzenia

Zebrania z rodzicami 2019

21 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami klas I, II i III.

2019-01-06

Wydarzenia

Stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych

Uczennica naszej szkoły Oliwia Łoś z klasy Ia została stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”. Oliwia otrzymała stypendium i list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego.

2018-12-19

Wydarzenia

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W piątek 14 grudnia 2018r. trzy uczennice naszej szkoły: Alicja Bździuch z kl. I A i Izabella Frąc z kl. II C (opiekun merytoryczny p. Anna Korkosz) oraz Dominika Majdanik z kl.III D (opiekun merytoryczny p.Eliza Leszczyńska-Pieniak) wzięły udział w II etapie (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Mediach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL.  Aby zakwalifikować się do II etapu Olimpiady, należało napisać esej na jeden z tematów podanych przez Komitet Organizacyjny Olimpiady. Natomiast na II etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązali test wiedzy składający się z 40 pytań. Eseje uczennic naszej szkoły, dzięki którym zakwalifikowały się do etapu II Olimpiady zostaną wkrótce opublikowane na szkolnym blogu uczniowskim „Post Scriptum”- ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

2018-12-19

Wydarzenia

Projektu Marzenie

W naszej szkole, 13 grudnia 2018r., odbyła się kawiarenka z ciastami i babeczkami. Została zorganizowana przez członków "Projektu Marzenie"

2018-12-19

Wydarzenia

Nasza uczennica dwukrotną Mistrzynią Europy w kumite

W dniach od 5 do 12 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Marta Czapka (1e) i Kacper Pańko(3a),  brali udział w XXIV Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w Słowenii.

2018-12-15

Wydarzenia

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety.

2018-12-13

Wydarzenia

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Wycieczki

ppleso