We wtorek, 29 września wybraliśmy się na zajęcia terenowe z geografii,  zorganizowane przez  Pana R. Molasa i Panią A. Marmur  na Roztoczu Gorajskim. Opiekunami grup byli  nauczyciele wychowania fizycznego: Z. Dziubińska i T. Czerwonka.

Główne cele wyjazdu to  poznanie walorów krajobrazu lessowego i sprawdzenie umiejętności posługiwania się mapą topograficzną w trudnym terenie. Na początku pojechaliśmy do Kawęczyna, gdzie znajduje się okazały wąwóz lessowy ze śladami procesów rzeźbotwórczych typowych dla lessu. Poźniej wyszliśmy na punkt widokowy z panoramą na południową krawędź Roztocza i Puszczę Solską. Po tej „rozgrzewce” przyszła kolej na prawdziwą „zaprawę”. Zostaliśmy  podzieleni na trzy grupy. Każda grupa miała do dyspozycji mapy topograficzne w skali 1: 25 000. 1:50 000 i 1: 10 000, które miały nam pomóc w dotarciu do wyznaczonego celu i wykonać przydzielone zadania  Nie mogliśmy się poruszać drogami asfaltowymi i korzystać ze środków transportu. Każda grupa wysiadała z autokaru w innym miejscu i musiała samodzielnie dotrzeć do Jędrzejówki wybraną przez siebie trasą, prowadzącą przez  piękne krajobrazy , liczne wąwozy lessowe i malownicze wsie. Do celu doszliśmy zmęczeni, ale  pełni pozytywnej energii. Byliśmy dumni, że udało nam się wykonać zadania i dotrzeć do autokaru. Na zakończenie rozpaliliśmy ognisko i mogliśmy w końcu coś zjeść.

Wyprawa okazała się być pełna nowych wrażeń, kształcąca i pozwalająca na lepsze poznanie się w trudniejszych warunkach.

Galeria

 Napisały: Kamila Szypuła i Karolina Węcławik (klasa metematyczno- ekonomiczna  2i)

 

Wydarzenia

Wydarzenia

RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2019

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie odbył się 21 finał Rankingu Liceów Perspektywy. Nasze liceum od kilku lat utrzymując stały, wysoki poziom kształcenia i przygotowania do matury po raz kolejny uzyskało zaszczytny tytuł „Srebrna szkoła”, będąc jednocześnie jedną z najlepszych szkół w regionie.

2019-01-11

Wydarzenia

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019

10 stycznia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 552 uczniów uprawnionych do głosowania swój głos oddało 454. Wybory wygrał Kacper Mazurek z klasy 2d, który został nowym przewodniczącym. Maksymilian Ziemiński z klasy 2d  oraz Wiktoria Tyszko z klasy 1d zostali zastępcami Kacpra. Nowemu Samorządowi życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

2019-01-11

Wydarzenia

Zebrania z rodzicami 2019

21 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami klas I, II i III.

2019-01-06

Wydarzenia

Stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych

Uczennica naszej szkoły Oliwia Łoś z klasy Ia została stypendystką programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019”. Oliwia otrzymała stypendium i list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego.

2018-12-19

Wydarzenia

Olimpiada Wiedzy o Mediach

W piątek 14 grudnia 2018r. trzy uczennice naszej szkoły: Alicja Bździuch z kl. I A i Izabella Frąc z kl. II C (opiekun merytoryczny p. Anna Korkosz) oraz Dominika Majdanik z kl.III D (opiekun merytoryczny p.Eliza Leszczyńska-Pieniak) wzięły udział w II etapie (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Mediach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych KUL.  Aby zakwalifikować się do II etapu Olimpiady, należało napisać esej na jeden z tematów podanych przez Komitet Organizacyjny Olimpiady. Natomiast na II etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązali test wiedzy składający się z 40 pytań. Eseje uczennic naszej szkoły, dzięki którym zakwalifikowały się do etapu II Olimpiady zostaną wkrótce opublikowane na szkolnym blogu uczniowskim „Post Scriptum”- ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!

2018-12-19

Wydarzenia

Projektu Marzenie

W naszej szkole, 13 grudnia 2018r., odbyła się kawiarenka z ciastami i babeczkami. Została zorganizowana przez członków "Projektu Marzenie"

2018-12-19

Wydarzenia

Nasza uczennica dwukrotną Mistrzynią Europy w kumite

W dniach od 5 do 12 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły - Marta Czapka (1e) i Kacper Pańko(3a),  brali udział w XXIV Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w Słowenii.

2018-12-15

Wydarzenia

CAŁA SZKOŁA CZYTA HERBERTA

Z okazji 20 rocznicy śmierci poety sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. W naszej szkole 05 grudnia 2018r. podjęto działania upamiętniające sylwetkę poety.

2018-12-13

Wydarzenia

Mała Ojczyzna 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wersji konkursu literacko - fotograficznego przeznaczonego dla szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum. Tutaj regulamin i karta zgłoszeniowa

2018-12-09

Wycieczki

ppleso